Odnaleźć schronienie. Monastyczna droga w codziennym życiu

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0922-0
religia
Kasia

Jakiś czas temu telewizja BBC emitowała niecodzienny reality show pod tytułem The Monastery (Klasztor). Pięciu mężczyzn: Tony, Gary, Anthoney, Nick oraz Peter, na czterdzieści dni i nocy zamieszkało w opactwie Benedyktynów w Worth, poddając się wymogom monastycznej reguły. Ich postępy śledziły kamery telewizyjne. Zanim mężczyźni zdecydowali się na udział w programie, prowadzili zwykłe życie....

Zanim mężczyźni zdecydowali się na udział w programie, prowadzili zwykłe życie. Tony zajmował się produkcją zwiastunów do erotycznego czatu, Gary pracował jako malarz i renowator, Anthoney był zatrudniony w wydawnictwie prawniczym, Nick zajmował się naukowo buddyzmem na uniwersytecie w Cambridge, a Peter, emerytowany nauczyciel, pisał poezję. Mieszkając w klasztorze, nie tylko poukładali swoje życie, odbudowali kontakty z bliskimi, ale także zobaczyli, że reguła świętego Benedykta, której się podporządkowali, jest skutecznym antidotum na ich problemy.

Zachęcony popularnością programu Christopher Jamison, opat Worth, napisał książkę o tym, jak stosowanie reguły świętego Benedykta pomaga w codziennym życiu. Odnaleźć schronienie to propozycja dla wszystkich ludzi, którzy czują, że omija ich to, co naprawdę ważne, gdyż są zbyt zajęci, zapracowani i zestresowani, by zastanowić się nad sobą. Takim osobom Jamison proponuje siedem kroków, które pomogą odnaleźć wewnętrzny spokój.

źródło opisu: www.gloria24.pl

źródło okładki: www.gloria24.pl