Słowo Boże w szczególnych wydarzeniach życia

Wydawnictwo: WAM
83-7318-452-X
religia
Kasia

Wśród wielu ważnych wydarzeń, jakie mają miejsce w naszym życiu, winny znaleźć się także i te, które konstytuują chrześcijański i społeczny byt każdego człowieka. Należą do nich: chrzest, bierzmowanie, pierwsza komunia święta, sakramenty kapłaństwa i małżeństwa, profesja zakonna i inne. Są to wyjątkowe wydarzenia, które nie odchodzą do przeszłości wraz z zakończeniem celebracji liturgicznej. Kończą się ceremonie, ale rozpoczyna się realizacja sakramentu w codziennym życiu. Wspomnienie rocznic tych wydarzeń oraz innych szczególnych dni nie jest impulsem do ponownego zagłębienia się w ich bogactwo.

źródło opisu: www.gloria24.pl

źródło okładki: www.gloria24.pl