Dylan Dog: Morgana. Opowieść o nikim

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Dylan Dog (tom 13)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Morgana
komiks, dylan dog, groucho marx, horror
komiksy
Lucyfer

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/dylan_dog/25,okladka

CubeX | 2013-12-08
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Uwielbiam seriale. Kiedy już się za takowy wezmę, z pedantyczną dokładnością pilnuję chronologii odcinków. Tylko takie poznawanie historii dają mi pełną satysfakcję. Polscy wydawcy „Dylana Doga” tej przyjemności mnie pozbawili publikując wyrywkowo przypadkowe albumy, stosując sobie jedynie wiadomy klucz. Przez to mamy np. przypis z odnośnikiem, którego tekst brzmi „album nie wydany w Polsce”. Dla mnie to spory minus, ale nie jedyny. Dylan nie porwał mnie. Widocznie nie ogarniam go tak jak Umberto Eco, który to Dylana podobno czytywać może całymi dniami, bez znudzenia.

„Morgana” i „Opowieść o nikim”, wydane razem to jeden z dwóch tomów o przygodach Dylana, do których Egmont wrócił po kilkuletniej przerwie. Ponieważ posiadam wszystkie odcinki wydawane w Polsce pojedynczo, sięgnąłem i po to wydawnictwo. Są w nim zarówno nawiązania do odcinków w Polsce wydanych, jak i takich, które się u nas publikacji nie doczekały. I nie doczekają raczej, jak można wnosić z egmontowych doniesień....

CzarnyJeździec | 2016-11-14
Gosia Herba | 2016-11-06