Jednostkowość literatury

Tłumaczenie: Paweł Mościcki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
Singularity of literature
9788324206926
literatura, filozofia,
popularnonaukowa
hunter

Czym jest literatura? Co decyduje o "literackości" tekstu i jak można wyjaśnić jego niezwykłą zdolność do porażania, upajania - i zachwycania jego czytelników? Przez całe wieki czołowi myśliciele zmagali się z tymi pytaniami, ale żadnemu nie udało się określić istoty literatury. Derek Attridge proponuje, abyśmy ten opór wobec definicji wzięli za punkt wyjścia, aby na nowo odkrywać nie tylko...

Przez całe wieki czołowi myśliciele zmagali się z tymi pytaniami, ale żadnemu nie udało się określić istoty literatury. Derek Attridge proponuje, abyśmy ten opór wobec definicji wzięli za punkt wyjścia, aby na nowo odkrywać nie tylko literaturę, ale różnorodne praktyki zachodniej sztuki.

źródło opisu: czytelnia.onet.pl

piotr_kro | 2015-11-04