Znani z tego, że są znani

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Popkultura i Media/Biblioteka TVN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
ludzie, znani, celebrities, celebryci
Atenee

Znani z tego, że są znani - celebrities, celebryci, gwiazdy współczesnego społeczeństwa konsumpcjonistycznego, osoby znane i sławne. Tworzą nową sferę publiczną, wytworzoną przez medialny system ekologiczny, często zarówno go legitymizują, jak też naruszają jego fundamenty. Autor pokazuje m.in. wpływ tabloidów na tworzenie celebrities, związki polityki i świata gwiazd. Zastanawia się nad...

Autor pokazuje m.in. wpływ tabloidów na tworzenie celebrities, związki polityki i świata gwiazd. Zastanawia się nad fenomenem Michała Wiśniewskiego , sławą i popularnością uczestników "Tańca z gwiazdami" i "Rozmów w toku". Analizuje artykuły nt. gwiazd, które pojawiły się w prasie kolorowej i codziennej. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy prezenterzy telewizyjni, eksperci programów informacyjnych, satyrycy mogą być celebrytami.

źródło opisu: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, 2007

źródło okładki: http://www.waip.com.pl

nicavera | 2011-03-10
Przeczytana: listopad 2010

Książka w porządku - dużo wartościowych opinii, dużo chwytów "pijaru".

Maciej Korólczyk | 2016-02-25
kabliukai | 2015-09-28