Ewa i chłopcy

Wydawnictwo: Śląsk
3 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
takisobiejac

To opowieść o nastolatce mieszkającej z ojcem i macochą,(jej mama zniknęła po urodzeniu dziewczynki), o miłości do Staszka i codziennych kłopotach, o pracy, rozterkach i samotności w tłumie.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Łajka | 2015-06-03

"Ewa i chłopcy" to książka...?
Zła, chciałoby się powiedzieć, ale moim zdaniem w tej krótkiej powieści jest coś tajemniczego, co nie pozwala mi na tak jednoznaczną opinię.
Po raz pierwszy spotkałam się z tą książką w podstawówce, układając książki w szkolnej bibliotece. Pamiętam, że zaintrygowała mnie okładka i przeczytałam tam w naprędce pierwsze pięć stron. Książka zaczyna się od słów ,,Piszę, żeby nie zasnąć..." zaintrygowało mnie to, ale odłożyłam książkę na półkę.
Jednak słowa ,,Piszę, żeby nie zasnąć..." nie dawały mi spokoju i po latach wróciłam do tej biblioteki pamiętając tylko żółtą okładkę z twarzą dziewczyny, pierwsze słowa powieści i pierwszą literę nazwiska autorki. Bohaterką książki jest tytułowa Ewa, mieszkająca w małym mieszkaniu w pobliżu huty z rodzicami i czwórką swojego rodzeństwa. Ewa ma szesnaście lat, pracuje na magazynie w hucie i tam rozpoczyna swoje zapiski. Opowiada o swojej rodzinie, pracy, codziennych zmartwieniach i (co można wywnioskować z tytułu) o...

kasiaman55 | 2011-04-28
takisobiejac | 2011-02-04