Różnie to bywa oraz inne opowiadania

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Ten minutes on a june morning and other stories
83-211-0086-4
opowiadania, postawa moralna
Cal

Prezentowany zbiór opowiadań Francisa Clifforda został wydany w Wielkiej Brytanii w roku 1977 już po śmierci autora; poszczególne utwory drukowane były wcześniej w angielskiej prasie literackiej i codziennej. Książka stanowi przegląd twórczości nowelistycznej Clifforda- umieszczone w niej opowiadania powstały w różnych okresach jego życia; akcja ich toczy się m.in. w Birmie, gdzie autor odbył...

Książka stanowi przegląd twórczości nowelistycznej Clifforda- umieszczone w niej opowiadania powstały w różnych okresach jego życia; akcja ich toczy się m.in. w Birmie, gdzie autor odbył tysiącmilową odyseję w dżungli.
Jak zwykle u Clifforda, tak i w tej książce człowiek określa i sprawdza swą postawę moralną w konkretnej konfliktowej sytuacji.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://alejka.pl/roznie-to-bywa-oraz-inne-opowiadania.html