Miłość zwija się w bibułkę

Wydawnictwo: Telbit

Debiutancka powieść Michała Kotlińskiego zmusza do uwagi. Pozornie brutalistyczna, chropowata, jest w gruncie rzeczy liryczną opowieścią o przyjaźni, miłości, inicjacji, dramatycznym poszukiwaniu sensu życia. Kotliński jest nie tylko sprawnym narratorem i obserwatorem, on potrafi naszej rzeczywistości wystawić gorzki rachunek artystyczny. Paweł Huelle Miłość zwija się w bibułkę to książka nagrodzona I miejscem w II edycji Konkursu literackiego na powieść dla młodzieży!

Książka wywarła na mnie mocne emocje,wstrząsająca i mocna w przekazie bardzo dobrze odebrałam ją jak czytałam.
Jest to opowieść o przyjaźni, miłości, bólu.
Chłopak dwudziestoletni próbuje narkotyków w swoim życiu, poznaje pierwszą miłość.
Potem zapada na schizofrenie trafia do szpitala psychiatrycznego ciężko jest jemu, nie widzi sensu życia, jest zagubiony bardzo czuje się samotny.
Książka bardzo mi się podobała przeczytałam ją szybko wciągnęła mnie.
Powieść porusza trudny problem narkotyków wśród młodych ludzi ma przesłanie, prawdziwy przekaz ta książka wypatrzyłam ją w bibliotece i wzięłam byłam ciekawa, zaintrygowała mnie od pierwszej strony nie mogłam oderwać oczu od niej wciąga i to bardzo, więc pochłonęłam jednym tchem bardzo mi się podobała.

Kamyczek | 2013-10-24
Przeczytana: 20 października 2013

Ciekawa. Opowiedziana realistycznie, bez przeciągania i owijania w bawełnę. Ale, żeby zaciekawiła trzeba się wczuć w klimat i troche pomyśleć. W każdym razie, moim zdaniem, warta przeczytania.

Izabela | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Według mnie bardzo dobra książka. Muszę przyznać, że dawno nie czytałam równie prawdziwej, traktującej o (codziennej, przyziemnej) rzeczywistości. Właśnie poprzez takie a nie inne jej ukazanie, książka ta jest tak dobra. Pokazuje prozę codziennego życia chłopaka wywodzącego się z niezamożnej rodziny, który staje się niewolnikiem poważnego nałogu. Jego rzeczywistość nie jest kolorowa, czuje się samotny, próbuje tę samotność zniwelować poprzez marihuanę. W całej tej narkotykowej otoczce, podobały mi się monologi głównego bohatera. Tak...właśnie te długie, dla niektórych nudne monologi ;) Są to często bardzo głębokie, prawdziwe przemyślenia na temat życia tworzące się w "przepalonej",inteligentnej głowie zagubionego chłopaka. Zgodzę się z opinią, że książka ta skłania, wręcz zmusza do przemyśleń i to jest jej największy plus. Z czystym sumieniem, polecam.

BeataT | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Fajny tytuł i tylko tytuł . Autor ukazuje nam tutaj historie młodzieńca jak i innych studentów i...tamtemu to się udało a my tutaj skręcamy" bibułkę" no i nie da się żyć ....jedynie daweczka to jest to i życie jest takie piękne .Nie porwała mnie ta pozycja i może forma tekstu do mnie nie przemówiła.

Katherina87 | 2012-11-22

Dwudziestoletni Janek Katyński to eksstudent filologii angielskiej stołecznego uniwersytetu, który - pracując jako piekarz i diler - zapewnia ludziom chleb i miękkie narkotyki. Dręczą go gonitwy myśli, obecne i byłe kobiety, paranoje, pokrętne marzenia senne, mary i nocne zjawy realne jak rzeczywistość. Szuka sensu cierpienia, sensu życia i sensu sensu. Oprowadza nas po surrealistycznym labiryncie swego przejaranego uniwersum (tu nawet długopis może być narzędziem zbrodni) i wielowymiarowych przestrzeniach swego notorycznie upalonego umysłu. Nerwowo obmacuje rzeczywistość, chcąc odnaleźć jej krawędź i spojrzeć poza nią, by przekonać się, czy po złym nastąpi gorsze. Jego rzeczywistość to długi, nie zawsze logiczny narkotyczny sen, sen to pułapka, a trzeźwość - bolesne doświadczanie bytu.

Eveline_Rose | 2011-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2011

A mi się książka podobała.
Opisy nadają sens książce. Są długie, bo muszą być.
Rozkminki są częścią stanu upalenia.

Czy jest chropowata? Nie powiedziałabym.
Brutalistyczna? No cóż... W końcu przedstawia rzeczywistość.

To książka, która albo będzie się podobać, albo nie.
Nie do każdego trafi, nie do każdego przemówi.
Nie każdy ją zrozumie. Tak samo jak nie każdy zrozumie jaracza.
Po prostu.

Agnieszka Chojnowska | 2010-08-28

Jak dla mnie ciekawa książka. może trochę szorstka, ale jeśli wczuć się głębiej poznajemy wrażliwego faceta i jego problemy. Czytałam ją już bardzo dawno ale muszę powiedzieć że zmusiła mnie do przemyśleń.

zglonowana nana | 2013-08-20
Przeczytana: sierpień 2013

Cieszę się, że wytrwałam do końca. Na początku książka męczyła mnie chaotycznymi opisami, majaczeniem głównego bohatera i językiem prosto z osiedlowej ławki, ale zakończenie zmiażdżyło mnie i przygniotło do podłogi. Wywołało smutek, głęboki żal i uczucie litości. Uwielbiam, gdy historia opowiedziana w książce jest choć trochę realna. Ta jest, fabuła nie zawiera ani jednego wymuszonego elementu, wszystko toczy się jakby spontanicznie, prowadząc do bardzo życiowego finału. Warta polecenia, choć początkowe męczarnie musiały znaleźć odzwierciedlenie w ocenie.

syla | 2014-09-16

Bardzo mi się podobała... pochłonęłam ja jednym tchem... duży plus za realizm, brutalność, która nie razi, ale staje się nieodłącznym elementem historii... autor ze znawstwem tematu opisuje świat dilerów, jarania blantów, chyba lubi głównego bohatera, może się z nim utożsamia? nie wiadomo, w każdym bądź razie gratuluję lekkiego pióra i czekam na kolejne książki

Grafitowa_ | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2010

Nie spodobała mi się ta książka. Głównie przez głupie myślenie bohatera i jego słownictwo.