Aldebaran

Wydawnictwo: Egmont Polska
Aldebaran - Integrale 1
komiksy
dasilwa

11 lutego 2079 roku to pamiętna data w historii ludzkości - właśnie wtedy założono pierwszą kolonię poza Układem Słonecznym: miasto Anatolię na planecie Aldebaran 4 w konstelacji Byka. Niedługo potem Aldebaran stracił kontakt z Ziemią. Minęło ponad sto lat. Brak komunikacji z macierzą sprawił, że rozwój technologiczny Aldebarana został zatrzymany. Osadnicy żyją w strachu i izolacji. Pewnego...

Pewnego dnia w jednej z wiosek pojawia się tajemniczy mężczyzna i przestrzega mieszkańców przed bliskim nadejściem kataklizmu. I rzeczywiście, wioska zostaje zniszczona przez morską bestię. Ratuje się jedynie kilkoro młodych ludzi. Od tej pory wraz ze ściganymi przez rząd naukowcami będą starali się rozwikłać tajemnicę dziwnych i niszczycielskich zjawisk, które zaczęły nawiedzać wyspy Aldebarana. Rozwiązanie skomplikowanej zagadki okaże się kluczowe dla losów całej planety.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,283.html

Arthaniel | 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Zaskakująco dobra przygodówka sci-fi, która mimo upływu ponad 20 lat od daty wydania pierwszego albumu, praktycznie w ogóle się nie zestarzała. Polecam bardzo! Jedynym minusem tej pozycji są ubogie w emocje projekty postaci, które momentami przywodzą na myśl... simsy :P.

Panartur | 2014-07-18
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Aldebaran - wspaniała opowieść o świecie dziewiczym, pięknym i tajemniczym. Marzenie ludzkości o drugiej ziemi. Aldebaran to wielki błękit, zamieszkały przez tajemnicze stworzenia, z którymi ziemscy pionierzy muszą się skonfrontować. To świat nietknięty ludzką ręką. To sen o wolności.

balint | 2016-03-17
Przeczytana: luty 2016

Aldebaran to dzieło jak mało które: tak samo dobry, jak i zły. Intrygujący wątek tajemniczej istoty wywierającej wpływ na całą planetę oraz urzekająca momentami warstwa ilustratorska przeplata się z wątkami społeczno-politycznymi, które raz wypadają ciekawiej, kiedy indziej zaś trącą myszką, bo niestety, ale seria wyraźnie się zestarzała, zwłaszcza w kontekście ludzkiego osadnictwa na drugim końcu galaktyki. Czy to znaczy, że czas spędzony nad lekturą jest stracony? Paradoksalnie nie. Warto się z nim zapoznać choćby ze względu na nakład pracy brazylijskiego autora. Natomiast warto podejść do serii z pewnym dystansem i zrozumieniem dla elementów już nieco archaicznych. Wówczas będzie można cieszyć się atutami komiksu, a tych Aldebaran jeszcze kilka posiada.

buraukkaforesee | 2011-10-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Aldebaran i Betelgeza to najlepsze komiksy pod względem zarówno kreski jak i pomysłów dotyczących fauny i flory. Mimo, że bohaterowie nie koniecznie przypadli mi do gustu miałam nieodparte wrażenie, że nie oni są tu najważniejsi. Pokochałam wspaniałą Mantrissę ale ... nie zaspoileruję nic a nic :p

Joanna | 2012-11-13

Świat i historia z ciekawym klimatem. Ogólnie polecam.

sfizohremja | 2014-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2014, Komiks 2014
Przeczytana: 12 października 2014

Dużo zamieszania o nic, historia banalna, płytkie postaci, gdyby nie gołe cycki co drugą stronę to potraktowałabym ten komiks jako niezobowiązującą i niewymagającą lekturę dla nastolatków. Na plus jest to, że mocno nie męczy, stonowane, nieagresywne kolory umilają czytanie.

Aidana | 2016-08-17
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane