Niezwykłe kobiety

Ingenious women
978-83-7495-009-1
literatura faktu
Ewa

W przyjętym czy też obowiązującym panteonie wynalazców i naukowych odkrywców kobiety zajmują skromne i - jak udowadnia w swej książce Deborah Jaffe - niewspółmierne do swych zasług miejsce. Być może jeszcze dopuszczamy myśl, iż kobieca wiedza, wyobraźnia i zmysł praktyczny mogły doprowadzić do istotnych wynalazków w sferze "życia codziennego", ale mało kto wie, że istnieją olbrzymie, dobrze prosperujące przedsiębiorstwa, które powstały w wyniku pomysłu kobiet.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.muzaklub.pl