978-83-89891-95-2
Dorota_1988

Publikacja ta jest literacką biografią, przedstawiającą niezwyczajne losy oraz talent jednego z najwybitniejszych twórców awangardowych na świecie. To opowieść o młodzieńcu (Józefie Szajnie) i jego przyjaciołach, którzy przeżyli czasy obozu w Oświęcimiu. Autor ukazuje, jak historia kształtowała osobowość tego niezwykłego człowieka. Rozgrywa się tutaj ciekawy spektakl, w którym czytelnik czuje się widzem, a zarazem obserwuje rozgrywające się wydarzenia z pozycji naocznego świadka, obserwatora.

Monka | 2011-10-08

„ …Zanim poznał się [Jerzy Fąfara] bliżej z głównym bohaterem książki, jednym z największych twórców teatru na świecie, Józefem Szajną, długie godziny spędził na rozmowach z Jego przyjaciółmi z lat szkolnych, z pobytu w obozie Auschwitz-Birkenau, z teatrów w Krakowie i Nowej Hucie, teatru „Studio” w Warszawie….” Dzięki temu powstała książka niezwykła - "18 znaczy życie rzecz o Józefie Szajnie". Książka łącząca różne gatunki literackie. Książka pełna emocji, zadziwienia, wzruszeń. Polecam!!!!!

Ruda | 2013-08-11

dobijająca/radująca?/prawdziwa/uświadamiająca