83-905467-6-0
matematyka, tablice, wzory, twierdzenia
kamk

W książce "Tablice Matematyczne" zawarte są wiadomości z zakresu matematyki szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej. Aby ułatwić Czytelnikowi szybkie znalezienie potrzebnej informacji zostały wprowadzone następujące oznaczenia: zielona kropka oznacza definicje, czerwona kropka oznacza twierdzenia, czarna kropka oznacza własności, ważniejsze wzory umieszczono na żółtym tle. Działy...

zielona kropka oznacza definicje,
czerwona kropka oznacza twierdzenia,
czarna kropka oznacza własności,
ważniejsze wzory umieszczono na żółtym tle.
Działy matematyki wyróżniono kolorami: zielonym - algebra i analiza, różowym - geometria, błękitnym - rachunek prawdopodobieństwa.

Książka wpisana do zestawu MEN pod numerem 544/98.

Nominowana do nagrody "Edukacja 99".

Anielka | 2015-05-16

Klasyka tablic. Absolutne "musisz mieć" jeśli chodzi o maturę rozszerzoną z matematyki i nie tylko.

Osobiście bardziej przypadłaby mi do gustu gdyby była wydana w takiej formie aby można było ją wygodnie rozłożyć na danej stronie (jak na przykład kołozeszyt lub chociażby książka spięta zszywkami). Przy książkach z klejonym grzbietem zawsze o to ciężko.

kristoff12 | 2011-11-06

ostry kryminał z elementami przemocy mentalnej. Nie mogłem zasnąć

Marcus | 2016-05-30
Na półkach: Papierowe, Przeczytane

W mojej opinii najlepsze tablice matematyczne na poziomie licealnym.

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-14

Znakomite i dobrze opracowane tablice matematyczne. Podstawy matematyki w jednym miejscu. Warto je mieć w swojej biblioteczce.

KarmaPolice | 2016-05-11
aeoyiu | 2015-06-19