Rekrut

Cykl: CHERUB (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Recruit
cherub, rekrut

Terrorystka nie otwiera drzwi obcym w obawie przed tajnymi funkcjonariuszami policji i agentami służb bezpieczeństwa. Jednak jej dzieci przyprowadzają swoich kolegów i biegają z nimi po całym domu. Kobieta nie ma pojęcia, że jedno z dzieci założyło podsłuch w każdym pokoju, skopiowało zawartość dysku komputera i sfotografowało notes z adresami. To dziecko pracuje dla CHERUBA.

Opinie czytelników (2099)
| 2016-08-30

REKRUT czyli nagły obrót o 180 stopinii w życiu 11letniego chłopca.

Czy można działać jak magnes na wszelkie możliwe nieszczęścia?Można, a James jest tego najlepszym przykładem.

Buntownik? Leniwiec? Fighter? Geniusz? Fajtłapa? Zdecydowanie każde określenie pasuje do niego, jak ulał. Historia zaczyna się od makabrycznej sceny z gwoździem w tle. Śmierć mamy, rozstanie z młodszą siostrą a ostatecznie skierowanie do domu dziecka. Można się załamać. No co? On ma dopiero 11 lat!

A na koniec nieszczęść rekrutacja do elitarnej jednostki wywiadowczej dla dzieci.

Wrażenia? Było pozytywnie. Zabawnie, momentami groźnie. Koniec końców przemyślenia 11latka mogą także zagiąć dorosłego. Niby młodzieżówka, ale z morałem. Normalność głównego bohatera mnie powaliła.

Jeżeli masz nadzieje, że znajdziesz w tej książce Jasona Bourne'a lub Jamesa Bonda za młodu rozczarujesz się... Jeżeli szukasz niezłej młodzieżówki z lekką sensacją i świetnym humorem sytuacyjnym- ta książka jest dla Ciebie.

...

verielle | 2016-08-26
Przeczytana: 2014 rok

Książkę przeczytałam dość dawno (dostał ją w prezencie mój brat, ale jak zwykle trafiła na moją półkę ;)) Jednak nawet po tak długim czasie mogę szczerze powiedzieć, że jest idealna na oderwanie się od rzeczywistości dla uwielbiających przygody nastolatków (i nie tylko).

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2011 rok

Cherub to tajna organizacja wywiadowcza, szkoląca i zatrudniająca agentów w wieku nastu lat. Jest skuteczna, ponieważ nikt nie przypuszcza, że może być szpiegowany przez dzieci.
Świetna, przygoda goni przygodę...

Justyna Antoniewicz | 2015-12-21

Powieść opowiada o gangu Cherub tajnej szkole wywiadowczej, do której należą James Adams i Laura są przyrodnim rodzeństwem.
Fabuła znakomita, trzyma w napięciu doskonałym pochłonęłam książkę błyskawicznie dużo się działo.
Bardzo dobra!!!

UczulonaNaCzekoladę | 2012-01-26
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Agencie, w drogę!"

James'owi ostatnie nie dzieje się najlepiej. Najpierw bójka w szkole, potem śmierć matki i rozłąka z siostrą. Trafia do domu dziecka, gdzie ma tylko kolejne kłopoty - nieodpowiednie towarzystwo, próba kradzieży, wizyta na policji. Jego życie zmienia się jednak, gdy dostaje propozycję wstąpienia do elitarnej jednostki szpiegów CHERUB - szkolącej tajnych, lecz nieletnich agentów. Zanim jednak James zdecyduje się do nich dołączyć będzie musiał przejść próbę. Gdy to mu się uda, rozpocznie szkolenie podstawowe - sto dni wyczerpującej pracy, zarówno fizycznej, jak i umysłowej i coś w rodzaju egzaminu.

James'a polubiłam na wstępie. Dlaczego? Mamy wiele wspólnego. Ba!, niektórych cech to nawet nie chciałabym z nim dzielić, lecz cóż poradzić? Oboje jesteśmy leniwi i dość lekkomyślni. Lubimy dobrą zabawę. Oleż to razy zabierałam się za różne sporty - piłkę nożną, koszykówkę, biegi... Jednak szybko rezygnowałam. I on też. Ponadto uwielbiamy matmę i na większości lekcjach...

marrrta4ever | 2014-08-12

Gdy tylko usłyszałam o książce, w której autor opisuje losy nastolatków przynależących do, oczywiście fikcyjnej, komórki brytyjskiego wywiadu o nazwie CHERUB, postanowiłam ją przeczytać ;). Z pozycją wiązałam duże nadzieje i, z radością przyznaję, nie zawiodłam się. Od początku polubiłam głównego bohatera oraz jego siostrę, a lekki sposób napisania, poskładane w sensowną całość wydarzenia i poważny charakter jednostki (nazywanie nastolatków "funkcjonariuszami", całe szkolenie podstawowe, odpowiedzialność wymagana od dzieciaków itd.) dopełniły moją bardzo pozytywną ocenę. POLECAM

ksiazkobsesja.blogspot.com

zabawnanazwa | 2015-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 grudnia 2014
Caroline Livre | 2013-08-05
Przeczytana: 11 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ostatnio James ma dużo problemów. Najpierw bójka w szkole, potem śmierć matki. Trafia do domu dziecka, gdzie zamieszkuje w pokoju z Kyle`m. Nie wie jeszcze, że to tajny agent CHERUB`a, który ma za zadanie sprawdzić , czy James nadaje się na kandydata. Za to jego siostrą Laurą opiekować się będzie były partner matki, którego chłopak szczerze nienawidzi. W tym samym czasie tytułowy bohater przeżywa przygodę z kradzieżą w sklepie i ląduje na komisariacie policji. W końcu dostaje propozycję przystąpienia do tajnej organizacji, na którą przystępuje. Przechodzi trudny test i oczywiście szkolenie podstawowe. Nadal ma jednak dużo do nauczenia się, aby mógł brać udział w misjach...

Dobra i wciągająca książka z zabarwieniem kryminalnym ukazuje działania dzieci w tajnej organizacji CHERUB, ich codzienne życie w kampusie .

Tristezza | 2014-01-24

„Wyobraź sobie, że jesteś na pierwszym poziomie gry komputerowej. Jest trudny. Wszystko dzieje się za szybko, ale w końcu udaje Ci się go przejść. Stopniowo przechodzisz do coraz trudniejszych etapów. Pewnego dnia dla zabawy zaczynasz grę od początku. To, co kiedyś było za szybkie i za trudne, teraz wydaje się łatwe.
Na tej samej zasadzie opiera się idea szkolenia podstawowego. Będziesz wykonywać trudne zadania w warunkach skrajnego obciążenia fizycznego i psychicznego. Będziesz dokonywać wyczynów, jakie niegdyś wydawały Ci się niewykonalne. Kiedy szkolenie dobiegnie końca, Twój umysł i ciało będą zdolne do działania na wyższym poziomie.

(Ze wstępu do podręcznika szkolenia wstępnego CHERUB)”

James Choke już nie raz miał kłopoty, wpadanie w tarapaty było dla niego raczej normalne, jednak zaczynało być coraz gorzej. Odkąd stał się sierotą i rozstał z siostrą, wpadł w złe towarzystwo, został przyłapany na próbie kradzieży i złożył wizytę na policji. Powoli się staczał, na...

Rysia | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Szczerze? Spodziewałam się czegoś lepszego. Książka nie jest bardzo zła. Ale nie jest też bardzo dobra. Nijaka. Jak wszyscy jej bohaterowie.
Nie jest wciągająca, ale też jakoś bardzo nie nudzi. Można przeczytać. Ale kiedy nie ma się nic lepszego do roboty.
Nie lubię kiedy bohaterowie mają słabo rozbudowane charaktery i portrety psychologiczne. Nie można się nawet do nich przywiązać. Po prostu sobie są, a ich losy średnio nas obchodzą.
Kicz. Nic odkrywczego. Pomysł ciekawy, dobry. Ale wykonanie słabe.
Dwunastolatki całujące się przy pierwszym spotkaniu? Serio? To jest słabe. Po prostu słabe. Ja wiem, że w dzisiejszych czasach takie rzeczy są na porządku dziennym, ale książki powinny ratować od takiej chorej rzeczywistości.
Wykorzystanie "Dzieł wszystkich" Szekspira jako papieru toaletowego? Odłożyłam książkę z niesmakiem. Profanacja.
Ale wróciłam do niej znowu. Nie. Nie podobała mi się jakoś bardzo. Jak już pisałam; pomysł dobry, z wykonaniem gorzej.
Co nie zmienia faktu, że...

zobacz kolejne z 2089