Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: CHERUB (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Recruit
cherub, rekrut

Terrorystka nie otwiera drzwi obcym w obawie przed tajnymi funkcjonariuszami policji i agentami służb bezpieczeństwa. Jednak jej dzieci przyprowadzają swoich kolegów i biegają z nimi po całym domu. Kobieta nie ma pojęcia, że jedno z dzieci założyło podsłuch w każdym pokoju, skopiowało zawartość dysku komputera i sfotografowało notes z adresami. To dziecko pracuje dla CHERUBA.

Opinie czytelników (2056)
| 2016-08-30

REKRUT czyli nagły obrót o 180 stopinii w życiu 11letniego chłopca.

Czy można działać jak magnes na wszelkie możliwe nieszczęścia?Można, a James jest tego najlepszym przykładem.

Buntownik? Leniwiec? Fighter? Geniusz? Fajtłapa? Zdecydowanie każde określenie pasuje do niego, jak ulał. Historia zaczyna się od makabrycznej sceny z gwoździem w tle. Śmierć mamy, rozstanie z młodszą siostrą a ostatecznie skierowanie do domu dziecka. Można się załamać. No co? On ma dopiero 11 lat!

A na koniec nieszczęść rekrutacja do elitarnej jednostki wywiadowczej dla dzieci.

Wrażenia? Było pozytywnie. Zabawnie, momentami groźnie. Koniec końców przemyślenia 11latka mogą także zagiąć dorosłego. Niby młodzieżówka, ale z morałem. Normalność głównego bohatera mnie powaliła.

Jeżeli masz nadzieje, że znajdziesz w tej książce Jasona Bourne'a lub Jamesa Bonda za młodu rozczarujesz się... Jeżeli szukasz niezłej młodzieżówki z lekką sensacją i świetnym humorem sytuacyjnym- ta książka jest dla Ciebie.

...

verielle | 2016-08-26
Przeczytana: 2014 rok

Książkę przeczytałam dość dawno (dostał ją w prezencie mój brat, ale jak zwykle trafiła na moją półkę ;)) Jednak nawet po tak długim czasie mogę szczerze powiedzieć, że jest idealna na oderwanie się od rzeczywistości dla uwielbiających przygody nastolatków (i nie tylko).

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2011 rok

Cherub to tajna organizacja wywiadowcza, szkoląca i zatrudniająca agentów w wieku nastu lat. Jest skuteczna, ponieważ nikt nie przypuszcza, że może być szpiegowany przez dzieci.
Świetna, przygoda goni przygodę...

Justyna Antoniewicz | 2015-12-21

Powieść opowiada o gangu Cherub tajnej szkole wywiadowczej, do której należą James Adams i Laura są przyrodnim rodzeństwem.
Fabuła znakomita, trzyma w napięciu doskonałym pochłonęłam książkę błyskawicznie dużo się działo.
Bardzo dobra!!!

UczulonaNaCzekoladę | 2012-01-26
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Agencie, w drogę!"

James'owi ostatnie nie dzieje się najlepiej. Najpierw bójka w szkole, potem śmierć matki i rozłąka z siostrą. Trafia do domu dziecka, gdzie ma tylko kolejne kłopoty - nieodpowiednie towarzystwo, próba kradzieży, wizyta na policji. Jego życie zmienia się jednak, gdy dostaje propozycję wstąpienia do elitarnej jednostki szpiegów CHERUB - szkolącej tajnych, lecz nieletnich agentów. Zanim jednak James zdecyduje się do nich dołączyć będzie musiał przejść próbę. Gdy to mu się uda, rozpocznie szkolenie podstawowe - sto dni wyczerpującej pracy, zarówno fizycznej, jak i umysłowej i coś w rodzaju egzaminu.

James'a polubiłam na wstępie. Dlaczego? Mamy wiele wspólnego. Ba!, niektórych cech to nawet nie chciałabym z nim dzielić, lecz cóż poradzić? Oboje jesteśmy leniwi i dość lekkomyślni. Lubimy dobrą zabawę. Oleż to razy zabierałam się za różne sporty - piłkę nożną, koszykówkę, biegi... Jednak szybko rezygnowałam. I on też. Ponadto uwielbiamy matmę i na większości lekcjach...

marrrta4ever | 2014-08-12

Gdy tylko usłyszałam o książce, w której autor opisuje losy nastolatków przynależących do, oczywiście fikcyjnej, komórki brytyjskiego wywiadu o nazwie CHERUB, postanowiłam ją przeczytać ;). Z pozycją wiązałam duże nadzieje i, z radością przyznaję, nie zawiodłam się. Od początku polubiłam głównego bohatera oraz jego siostrę, a lekki sposób napisania, poskładane w sensowną całość wydarzenia i poważny charakter jednostki (nazywanie nastolatków "funkcjonariuszami", całe szkolenie podstawowe, odpowiedzialność wymagana od dzieciaków itd.) dopełniły moją bardzo pozytywną ocenę. POLECAM

ksiazkobsesja.blogspot.com

zabawnanazwa | 2015-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 grudnia 2014
Caroline | 2013-08-05
Przeczytana: 11 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ostatnio James ma dużo problemów. Najpierw bójka w szkole, potem śmierć matki. Trafia do domu dziecka, gdzie zamieszkuje w pokoju z Kyle`m. Nie wie jeszcze, że to tajny agent CHERUB`a, który ma za zadanie sprawdzić , czy James nadaje się na kandydata. Za to jego siostrą Laurą opiekować się będzie były partner matki, którego chłopak szczerze nienawidzi. W tym samym czasie tytułowy bohater przeżywa przygodę z kradzieżą w sklepie i ląduje na komisariacie policji. W końcu dostaje propozycję przystąpienia do tajnej organizacji, na którą przystępuje. Przechodzi trudny test i oczywiście szkolenie podstawowe. Nadal ma jednak dużo do nauczenia się, aby mógł brać udział w misjach...

Dobra i wciągająca książka z zabarwieniem kryminalnym ukazuje działania dzieci w tajnej organizacji CHERUB, ich codzienne życie w kampusie .

Tristezza | 2014-01-24

„Wyobraź sobie, że jesteś na pierwszym poziomie gry komputerowej. Jest trudny. Wszystko dzieje się za szybko, ale w końcu udaje Ci się go przejść. Stopniowo przechodzisz do coraz trudniejszych etapów. Pewnego dnia dla zabawy zaczynasz grę od początku. To, co kiedyś było za szybkie i za trudne, teraz wydaje się łatwe.
Na tej samej zasadzie opiera się idea szkolenia podstawowego. Będziesz wykonywać trudne zadania w warunkach skrajnego obciążenia fizycznego i psychicznego. Będziesz dokonywać wyczynów, jakie niegdyś wydawały Ci się niewykonalne. Kiedy szkolenie dobiegnie końca, Twój umysł i ciało będą zdolne do działania na wyższym poziomie.

(Ze wstępu do podręcznika szkolenia wstępnego CHERUB)”

James Choke już nie raz miał kłopoty, wpadanie w tarapaty było dla niego raczej normalne, jednak zaczynało być coraz gorzej. Odkąd stał się sierotą i rozstał z siostrą, wpadł w złe towarzystwo, został przyłapany na próbie kradzieży i złożył wizytę na policji. Powoli się staczał, na...

| 2015-10-06
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 06 października 2015

Książka pt ,,Rekrut" Roberta Muchamore to pierwsza częsć cyklu CHERUB.
"Terrorystka nie otwiera drzwi obcym w obawie przed tajnymi funkcjonariuszami policji i agentami służb bezpieczeństwa. Jednak jej dzieci przyprowadzają do domu swoich kolegów… Kobieta nie ma pojęcia, że jedno z dzieci założyło podsłuch w każdym pokoju, skopiowało zawartość dysku komputera i sfotografowało notes z adresami. To dziecko pracuje dla CHERUBA. Kiedy cherubini wyruszają na akcję, nikt nie podejrzewa, że te słodkie dzieciaki to świetnie wyszkoleni zawodowi szpiedzy, pomagający w rozbijaniu organizacji przestępczych, które od lat grają na nosie policji i tajnemu wywiadowi.
Oficjalnie nieletni agenci nie istnieją!" Opis tak mnie zaciekawił(jest trochę tajemniczy) że postanowiłam wziąć płytkę i przesłuchać ją :>. Powiem wprost że jest
wspaniała,momentami bardzo mocna a akcja idzie w takim tempie że jestem mile zaskoczona tą książka.Przesłuchałam ją jako Audiobook i bardzo mi się podoba :):). Jestem...

zobacz kolejne z 2046