Po drugiej stronie ciemności

Okładka książki Po drugiej stronie ciemności Sidney Sheldon
Okładka książki Po drugiej stronie ciemności
Sidney Sheldon Wydawnictwo: Amber Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
Srebrna Seria
The other side of midnight
Amber
1997-01-01
1997-01-01
Małgorzata Dors
dimiris noelle

Nie miałam pojęcia, ze książki Sidney`a Sheldon`a tak bardzo przypadną mi do gustu

Sposób pisania sprawił, ze całkowicie pochłonęła mnie ta książka i losy Catherine i Noelle

Opis książki zdradza już sam finał, ale dojście do tego jej momentu sprawiło mi niezwykłą, czytelniczą frajdę

I choć nie ma w tej książce niczego wybitnego, nie żałuje ani minuty, którą z nią spędziłam

Niesamowicie ciekawi mnie o czym będzie druga część, skoro w pierwszej wszystko się wyjaśniło, więc czym prędzej zabieram się za nią

Bardzo ciekawa książka od początku do końca nie miałam pojęcia jak się skończy. Ciężko bylo się od niej oderwać, a jak się skończyła szybko zamówilam kolejna część. Polecam

Wciągająca fabuła. Wiele powiązanych wątków. Jednak książka nie rzuciła mnie na kolana. Kończąc książkę, uznałem, że jest to koniec zawikłanej intrygi. Jednak doczytałem informację o kontynuacji tej historii w książce "Pamiętna noc" która podobno jest dużo lepsza od pierwszej części. Będę musiał poszukać.

Niezawodny Sheldon tym razem delikatnie mnie znudził ale tylko na początku. Myślę, że gdyby skrócić i okroić niektóre wydarzenia w pierwszej części to książka by zyskała. Do tego było kilka małych wpadek ale może lepiej ich nie zdradzę a uważny czytelnik je dostrzeże. Z każdym rozdziałem jednak moje zainteresowanie rosło. Książka opowiada o losach dwóch pięknych kobiet oraz o tym jaki wpływ może na nich wywrzeć jeden mężczyzna. Do czego będą zdolne się posunąć w imię toksycznej miłości? Polecam przeczytać by się dowiedzieć:) Mistrzowskie zakończenie, którego nigdy bym się nie domyśliła. Już z niecierpliwością sięgam po drugą część: "Pamiętna noc".

Książkę polecam. Autor wprowadza nas w swoją historię rysując portrety dwóch głównych Pań, które odegrają w tej książce istotną rolę. Mamy dwie kobiety pochodzące z biednych rodzin, które cechują się urodą i ogromną wiedzą. W sprytny sposób w ciągu swojego życia wykorzystują swoje atuty. Jednak zarówno jedna jak i druga mimo innego sposobu życia i stawiania siebie w świecie gubi się przy mężczyźnie, którego darzy uczuciem. Książka trzyma w napięciu i czyta się ją jednym tchem.

Ksiażka w początkowej fazie przedstawia kilka nieznaczących postaci, które okazują się nic nie znaczącymi kochankami Noelle.
Jednak dzieciństwo,dorastanie i więzi głównych bohaterek z rodzinami a zwłaszcza z ojcami są dość istotne.To w tych momentach kształtują się ich charaktery i osobowości a są zupełnie inne, bardzo różne.
Noelle zraniona w pierwszej prawdziwej miłości pragnie zemsty i nie przeszkadza jej sześć lat czekania by cierpliwie z rozmysłem czekać na odwet.
Catherine to dość naiwne dziewczątko, które powolutku spełnia swoje biurowe marzenia, nie doceniając Billa Frasera i bezmyślnie wychodzi za mąż za nieznanego jej zupełnie Larrego Douglasa.... Miłość...
Dalsze dzieje Catherine to pasmo rozwoju jej naiwności.Za kolacje z mężem, wspólnie spędzony z nim przyjemny wieczór przy świecach, ptaszka porcelanowego i fałszywy uśmiech rujnuje swoje poglądy i rodzące się gdzieś w podświadomości myśli, że on nie jest uczciwy. Jest w stanie zawsze mu wybaczyć i przełknąć jego każde kłamstwo.Bardzo irytowałam się jej zachowaniem.
Choć czytanie sprawiło mi dużą frajdę to poziom jej obniżyły takie "
rodzynki" jak beznadziejny epizod lotu do Amsterdamu.Tak nie zachowałby się żaden pilot, żaden nawet uzależniony od tak potężnego pracodawcy jak Constantin Demiris.
Lekki uśmieszek zagościł na mojej twarzy jak Catherine po intensywnych ćwiczeniach i stosowaniu diety po czterech dniach zobaczyła rezultaty swoich wysiłków. Brawo !
Tu myślę Sheldon nie poradził się żadnej znajomej kobiety :)
Safari pomylił z wspinaczką górską i na sali sądowej umieścił scenę.
Może się czepiam, bo ogólnie przeczytać można i zabieram się za drugą część "Pamiętna noc"

Noelle zraniona w pierwszej prawdziwej miłości...

Po prostu rewelacja. Bohaterami są cztery różne osoby, dwie kobiety i dwóch mężczyzn( Catherine, Noelle, Larry i Costantin). Każda z tych postaci różni się diametralnie. Do gustu przypadła mi jedynie Catherine, jest ona zwykła dziewczyną z marzeniami o wielkiej miłości o szczęściu. Niestety na swojej drodze spotyka Larry'ego, z którym bierze ślub. Biedna myśli,że mąż ją kocha i jest z nią uczciwy. Ale Larry jak dla mnie jest nikim wiięcej jak kanalią w męskim wydaniu. Na każdym kroku zdradza Cathy.
Noelle jest wyrachowaną s..., bo inaczej jej nazwać nie można. Świetnie manipuluje mężczyznami dzięki swojej urodzie. Nie kocha nikogo, może z wyjatkiem siebie samej i Larry'ego, a wielu kocha ją.
Costantin jest bardzo bogaty, nigdy nie zapomina zniewag co do swojej osoby. Jest on postacia z którą trzeba się liczyć, ma on we władaniu dużo ważnych osobistości, dużo osób się go boi, ale on nikogo.

Cztery różne postacie, a ich losy są ze sobą ściśle powiazane.

rewelacyjna książka!

rewelacyjna książka!

Dobra książka,ale jeszcze lepsza jest jej kontynuacja "PAMIĘTNA NOC".

Dobra książka,ale jeszcze lepsza jest jej kontynuacja "PAMIĘTNA NOC".

• 2009
  • Thriller/ Sensacja
  • Ebooki
  • Sidney Sheldon

Dodaj cytat z książki Po drugiej stronie ciemności