Półwysep dziewięciu smoków

Wydawnictwo: Amber
The nine dragons
83-7082-824-8
DafNe

Hongkong, rok 1996. Za dwanaście miesięcy Chiny przejmą dotychczasową kolonię brytyjską. Rozpoczyna się bezwzględna walka o wielkie pieniądze i polityczne wpływy. Jej głównymi aktorami są zaciekli wrogowie - chiński kapitalista Wong i szkocki potentat handlowy - Mackintosh. Gdy syn Wonga zakochuje się w córce Mackintosha, konflikt gospodarczy zamienia się w rodzinny dramat...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber,1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

Karolina | 2011-04-03
Na półkach: Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 13 lutego 2010

Bardzo dobrze napisana, choć dość lekka książka. Dla tych, których opis nastawił na wielkie romansidło rodem z "Mody na sukces", uspokajam, że ta powieść nigdy obok takiej tematyki nawet nie stała. Owszem, istnieje krótki wątek miłosny między dziećmi obu głównych konkurentów, ale na szczęście ma on za zadanie jedynie dodać smaczku przedstawionym wydarzeniom. Na pierwszy plan wysuwają się intrygi, wielkie pieniądze i jeszcze większe machlojki.

Duncan, głowa jednej z dwóch najważniejszych potęg ekonomicznych w Hong Kongu ma kilka haków na swojego największego konkurenta, chińskiego biznesmena, Two-Way Wonga (czytałam powieść w oryginale i nie wiem, jak został przetłumaczony jego przydomek) który dąży do politycznej kontroli w Hong Kongu za pomocą chińskiego premiera. Niestety, Duncan ginie, a jego firma spoczywa na barkach najstarszej córki Vicky oraz jego młodej kochanki Vivian Loh. Obie panie muszą się jakoś dogadać, aby stawić czoła niebezpiecznemu Wongowi.

Polecam.

| 2016-07-02