Autobiograficzny trójkąt : świadectwo, wyznanie i wyzwanie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura polska,
popularnonaukowa
hunter

Uznana specjalistka w dziedzinie badań nad tekstami autobiograficznymi - formułuje nową teorię tegoż pisarstwa. Omawia trzy zasadnicze typy wypowiedzi autobiograficznej wskazane w tytule książki.

Wojciech Detko | 2015-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Przeglądając po raz ostatni materiały którymi posługiwałem się podczas pisania pracy mogę w końcu sformułować moją opinię na ich temat. Dzieło Pani Czermińskiej jest nawet świetnym spojrzeniem na pamiętnikarstwo i literaturę faktu. Język naukowy jakim się posługuje nie jest aż tak skomplikowany i nieczytelny jakie miałem (nie)przyjemność czytać. Jeśli szukacie jakiś materiałów na temat literatury faktu/pamiętnikarstwa sięgnijcie po tą książkę.

aczeisa | 2015-11-10
Na półkach: Przeczytane, Studia