Na Syberii cieplej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Naokoło świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-1033-2
podróże, Syberia
literatura faktu

Trasa podróży poprzez Syberię wiodła od Nowosybirska po Bajkał, od Irkucka po Ałtaj, od Jakucka po Sachalin. Autor opowiada o wielkiej epopei przeobrażenia Syberii, wędruje szlakami starych tradycji i kultur, a także szuka odpowiedzi, czy działalność człowieka nie zagraża wspaniałej syberyjskiej przyrodzie.

źródło opisu: okładka

Ania | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Książka reportażowa z 1987 roku, opowiadająca o podróżach Autora do wybranych miejsc Syberii.
Czytanie nie było przyjemnością. Przypominała brnięcie przez nieciekawe rozdziały do obowiązkowego przeczytania na lekcję geografii.
Autor jest bardzo subiektywny, opowiada o Syberii niczym o sielankowej krainie, o jej szybkim rozwoju, pędzie cywilizacyjnym. Skupia się na ekologii i ochronie środowiska.
Książka najmniej uwagi poświęca temu, co mnie najbardziej interesuje - mieszkańcom Syberii, ich życiu zdeterminowanym przez pory roku, tradycji i zwyczajom. Z tego względu nie polecam.

Agnieszka Sztukiewicz | 2011-02-02
Na półkach: Posiadam, Teraz czytam

Bardzo ciekawa, napisana z poczuciem humoru relacja z wypraw wgłąb Syberii :) Autor opisuje również interesujące zdarzenia dotyczące ekstremalnych warunków życia w ciężkim klimacie. Polecam :)))

furugoori | 2016-06-14
Na półkach: 2016, Przeczytane