Inna nowoczesność. Pytania o współczesną formułę duchowości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
esej, antropologia filozoficzna,
popularnonaukowa
hunter

Prezentowane tu eseje krążą wokół romantyczno-egzystencjalnej wizji subiektywności, ukazując jej rozmaite niejawne bądź zapomniane aspekty, a przede wszystkim broniąc jej przed dwojakimi atakami: z jednej strony przed filozoficznym kartezjanizmem, w którym wyraża się naiwnie „nowoczesna” wiara w potęgę cogito, z drugiej zaś przed ponowoczesną dekonstrukcją, która wieszcząc koniec modernizmu, ogłasza również „śmierć podmiotowości.

źródło opisu: Universitas

najada | 2015-10-11