Najpiękniejsze opowiadania dla chłopców

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Usborne Illustrated Classics for Boys
978-83-7626-584-1
dziecięce, opowiadania, chłopcy,
Sabinka

Ta wspaniale ilustrowana kolekcja zawiera sześć mrożących krew w żyłach klasycznych historii, pełnych przygód i wartkiej akcji, które zachwycą każdego chłopca
W książce znalazły się opowiadania: Robin Hood, Podróże Guliwera, Diament Czarnobrodego, W 80 dni dookoła świata, Robinson Crusoe, Duch z Canterville.

źródło opisu: Olesiejuk.pl

źródło okładki: wydawnictwo

Sabinka | 2011-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2011

Nie wiem od czego zacząć??? Może od tego, że ta mała jak się wydaje książka jest bardzo ciężka i ciężko ją wyrwać mojemu synowi :)
Okładka - srebrzysta, usztywniana, mieniąca się i strasznie zachęcająca, chcę się ją aż pogłaskać, tak właśnie zrobiło moje dziecko gdy książeczkę dostało, zaczęło głaskać i oglądać. Oglądać jest co, bo ilustracji jest mnóstwo. Kolorowe, ładne i oddające treść opowiadań. Wykonali je: Adam Stower, Peter Dennis oraz Alan Marks.
Książeczka zawiera sześć dobrze nam znanych opowiadań, są skrócone, ale moim zdaniem przystosowane do młodszych dzieci, starszym polecam oryginalne opowiadania. Tu autorzy z wyczuciem wprowadzają w świat legend i biografię autorów. Tylko te najważniejsze informację by dzieci nie zanudzić.
"Najpiękniejsze opowiadania dla chłopców" zawierają opowiadania:
"Robin Hood ", "Podróże Guliwera", "diament Czarnobrodego", "W 80 dni dookoła świata", "Robinson Crusoe" oraz "Duch z Canterville"
Moje dziecko polubiło Robin Hooda i tą opowieść...

Kochamczytać | 2016-09-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane