Na ganeczku snu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "W krainie nadziei". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gaudium
poezja
poezja
Agka

... Jeżeli ktoś natknąłby się na recenzje z mojej twórczości, to w zasadzie albo zawierają one bezpardonowe ataki, albo zaciekłą obronę wartości, jakie podobno ono posiada: zawsze więc budzi gorące uczucia. Czy ma to jakieś znaczenie dla wartości mojej poezji Nie wiem. Jako polonista z wykształcenia wiem, że żaden, nawet najlepszy krytyk czy literaturoznawca nie ustali znaczenia poetów sobie wsółczesnych. Miał rację Norwid, mówiac, że się nie zamieszka w jakich się spodziewało pokojach. Tylko czy zamieszkam w jakim pokoju w domu literatury polskiej czy tylko w komórce przy nim

źródło opisu: Gaudinum, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie