Życie jest myślą

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzont Zdarzeń". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
837179018X
eugenika, ewolucja,
popularnonaukowa
hunter

Życie jest myślą to pasjonująca wyprawa poza granice współczesnej nauki tropami nowej, rewolucyjnej teorii Przyrody. Wzorce kierują zachowaniami człowieka, a człowiek ma moc kształtowania ich myślą. Wszystko co tworzy umysł: aborcja, homoseksualizm, narkomania, pornografia, zabijanie - odbija się w rzeczywistości wzorców i wywołuje ich przeciwdziałanie: oby nie było ono tak ostateczne, jak w przypadku dinozaurów.

źródło opisu: Wydawnictwo Alfa, 1997

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl

Michał | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Przeczytać, na chwilę się zatrzymać i przemyśleć.

Książka okazała się dla mnie nie lada wyzwaniem. Już sam początek książki mówiący o konieczności odejścia od Teorii Darwina mnie odrzucił. Jak się okazało, autor wcale nie odrzuca teorii ewolucji, lecz nie zgadza się z "jej współczesną odmianą". Czytając dalej miałem mętlik w głowie. Autor co chwila zasypuje nas niesłychanymi informacjami, których nie sposób zweryfikować. Są prawdziwe, czy tylko wymyślone na potrzeby tej książki, aby zwiększyć sens przedstawionej przez autora teorii?

Mam ogromny problem z ocenieniem książki, a także z napisaniem recenzji. Autor wysnuwa pewne hipotezy, które nie są poparte żadnymi dowodami naukowymi, tylko obserwacjami i wysuniętymi na ich podstawie przypuszczeniami, co do działania pewnych mechanizmów. Trochę kojarzy mi się to ze słynną teorią, w którą dawniej wierzono, jakoby Ziemie wprawiały w ruch tysiące Aniołów machających skrzydłami.

Zgoda - autor nie przekonał mnie do swoich teorii na...

Krzysztof Frątczak | 2011-03-29

Tyleż pokrzepiająca co cudaczna próba połączenia mistyki z ewolucją.

Marek Nowowiejski | 2014-11-22
Anna | 2012-11-14