Mistrzyni gry

8324119787
blackwell, mistrzyni, gry
Camillos

Inne wydania

Kate Blackwell zdobył gigantyczną fortunę, zbudowała potężny międzynarodowy koncern, stworzyła finansowe imperium. Od Afryki Południowej przez Paryż po Stany Zjednoczone wiodą barwne koleje losu tej niezwykłej kobiety i jej najbliższych - ludzi, których kochała i którymi po mistrzowsku manipulowała...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2005

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Pola | 2016-01-05
Przeczytana: styczeń 2016

„Mistrzyni gry” to moja druga przeczytana powieść Sydney’a Sheldon’a. Po przeczytaniu „Gniewu aniołów” pomyślałam, że to jego najlepsza książka.. Myliłam się.
„Mistrzyni gry” jest jeszcze lepsza.
Szybkie tempo, zawrotna akcja, ciekawi bohaterowie, pomysłowość knutych intryg nie pozwala czytelnikowi oderwać się od lektury i trzyma w ciągłym napięciu, aż do samego końca.
U Sheldona denerwuje mnie tylko jedno – jego tendencją jest uśmiercanie (przeważnie w tragiczny sposób) pozytywnych głównych bohaterów: starych, młodych oraz dzieci, ale może również i przez to jego książki są tak dramatyczne, wciągające i piękne.
10/10 Gorąco polecam ! 

Ilość stron: 541
To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Dzieło składa się z pięciu części oraz prologu i epilogu. Każda z tych części jest różna. Zawiera inne wątki. Jednak w pewnym sensie łączą się one, bo bohaterowie to poszczególne pokolenia jednej rodziny. Jak w serialowym tasiemcu, ale lektura jest ciekawsza od serialu. Chętnie obejrzałabym film na podstawie tej książki. Wszystkie części są ciekawe. Moją ulubioną była ta o Tonym. Ciekawa również jest część o bliźniaczkach – Eve i Alexandra.
Polecam tą książkę każdemu.

Ciekawy cytat:
„Życie pełne jest niebezpieczeństw. Najważniejsze to umieć zdecydować, które ryzyko warte jest podjęcia.” (str 332 – 333 )

luxluxbaby | 2014-05-23

Cóż... po zachwycie 'Gniewem aniołów' postanowiłam sięgnąć po inną książkę tego autora. Na początku mnie nużyła, później było już tylko lepiej, książka po części przygodowa, po części romans z szybką akcją.
Sądzę, że dam szansę kontynuacji autorstwa Tilly Bagshawe - 'Sidneya Sheldona druga mistrzyni gry'.

enka | 2015-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2015

To moja druga książka S. Sheldona. I druga, która mi w zupełności odpowiada. Pasuje mi tematyka, styl, poziom napięcia w trakcie czytania i to, że autor (przynajmniej na razie) nie powiela schematu. Gdybym miała jego twórczość porównać z pisarstwem kogoś innego (a chodzi mi tu bardziej o odczucia w trakcie lektury) to wybór padłby na L. Lokko i może jeszcze na P. Vincenzi. Jestem pod wrażeniem i wybieram się na poszukiwania innych pozycji Sheldona. Autor ląduje w ulubionych. POLECAM.

Izabell | 2012-01-29
Na półkach: Przeczytane, Powieść, Posiadam

Muszę przyznać, że Mistrzyni gry to super powieść, przygodowa, romantyczna i za razem sensacyjna. Czyta się ją szybko, wciąga czytelnika, jest ciekawa i interesująca. Akcja początkowo toczy się w Afryce, gdy pradziadek Kate zbija fortunę na kopalni diamentów, potem toczy się w Paryżu i Nowym Jorku. Świetna książka, zachęcam do przeczytania.

Gosia9101 | 2014-05-07
Na półkach: Przeczytane, Sidney Sheldon
Przeczytana: 07 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fascynująca książka. Jestem pod wielkim wrażeniem. Postacie są barwne i dużo się w ich życiu dzieje.
Cała historia zaczeła się od młodego Szkota Jamie'go MacGregora, który wyruszył do Afryki Południowej w poszukiwaniu diamentów. Droga ta nie była usłana różami, ale Jamie był wytrwały i udało mu się zbić wielki majatek. Nie ułożyło mu się jednak w życiu prywatnym. Ożenił się z Margaret, córką wroga, mieli dwoje dzieci. Chłopiec zginął i świat Jamie'go się zawalił. Zmarł wkrótce potem.
Katie to córka Jamie'go, od samego początku była trudnym dzieckiem. Z wiekiem była jeszcze gorsza, to prawdziwa mistrzyni manipulowania rodziną. Wszystko musiało iść zawsze po jej myśli. w taki sposób wyszła za mąż za Dawida jej wilka miłość. Niestety zginął on w wybuchu w kopalni, nie doczekał się narodzin syna Tony'ego.
Tony od samego początku był manipulowany przez matkę. Przez nią porzucił malarstwo. Biedny skończył w szpitalu psychiatrycznym, dorobił się dwóch córek bliźniaczek Eve i...

Damian | 2013-11-05
Przeczytana: listopad 2013

Pierwsze co mogę powiedzieć to fakt, że nigdy wcześniej nie spotkałem się z książką, w której akcja przebiegałaby w takim tempie. Początkowo spotykamy się z jednym z bohaterów, po to aby kilkadziesiąt stron dalej czytać już o jego prawnuczkach (nie pomijając przy tym żadnego z pokoleń)! Coś niebywałego jak dla mnie. Wiele wydarzeń było zaskakujących, co dodatkowo napędzało fabułę. Ogólnie rzecz biorąc, książka bardzo ciekawa, choć zakończenie nieco mnie rozczarowało. Niemniej jednak POLECAM przeczytanie jej, bowiem wchłania się ją jednym tchem!

marcin-em | 2011-07-28
Przeczytana: lipiec 2011

Książka ciekawa, wciąga od pierwszych stron, czeka się na zakończenie i wyjaśnienie wszystkich wątkow, a później trochę żal, że to już koniec. "Mistrzyni gry" Sidneya Sheldona to wielowątkowa, rozbudowana opowieść o rodzinie, w której wyznacznikiem szczęścia jest ilość zer na koncie. Jest w niej wszystko: radość, śmierć, niewyobrażalna fortuna, ryzyko, intryga, miłość, itp. itd. Jedno jest pewne, po lekturze tej książki wiem na 100 procent, że za nic nie chciałbym mieć pieniędzy Kate, bo choć to trochę banalne pieniądze mogą dać wiele, ale stracić przez nie można jeszcze więcej, żeby nie powiedzieć - WSZYSTKO!

Eifla91 P | 2014-03-02

Pierwsza książka Sheldona jaką przeczytałam. Jest to wielowątkowa saga rodzinna, która ciągnie się od końca XIX wieku do lat 80 wieku XX.
Od thrillera przez sensację po romans! W tej książce jest wszystko. Od kopania diamentów do wystawnych przyjęć Nowego Yorku!
Ja jestem oczarowana tą książką i wykreowanymi postaciami. Wprost uwielbiam przebiegłą intrygantkę Kate i z sentymentem myślę o jej dziadku, który zapoczątkował wielkie imperium Blackwellów.
Polecam ;)

pia | 2011-09-05
Przeczytana: 01 września 2011

Początek na dwa, zakończenie na dwa plus, za to środek na sześć w koronie

Podoba mi się akcja, podoba mi się przejęcie, podobają mi się wyzwiska cisnące się na usta podczas czytania, podoba mi się perfekcyjnie płynne przejście pomiędzy kolejnymi pokoleniami.