Warszawskim szlakiem Bolesława Prusa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szlakiem Wielkich Ludzi, Wydarzeń, Zabytków Kultury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: PTTK Kraj
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7005-190-1
przewodnik, Warszawa
Reminiscencja

Książka opisująca powiązania "Lalki" i innych utworów oraz życiorysu samego Prusa z Warszawą. Zawiera zdjęcia, mapki, kalendarium.

Jale | 2016-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Całkiem przyjemna lektura, w skondensowanej i bardzo przystępnej formie podająca zarówno najważniejsze fakty z życia Prusa, jak i klarująca jego związki z Warszawą. Dzięki prawie stuleciu pracy literaturoznawców nad "Lalką", "Emancypantkami" i "Kronikami tygodniowymi" autorka mogła dość wiernie odtworzyć kolejne adresy, pod którymi mieszkał pisarz, trasy jego wędrówek, a także węzłowe miejsca akcji "Lalki". Broszurę wzbogacają współczesne zdjęcia niektórych związanych z Prusem i jego prozą miejsc - naturalnie mocno odmienionych ze względu na wojnę - oraz mapka, pomocna w wypadku planowania spaceru śladami pisarza.

Antoni Leśniak | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015