Wilk w owczej skórze: jak zdemaskować przeciwnika i skutecznie bronić się przed manipulacją

Tłumaczenie: Cezary Welsyng
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Charyzma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
In Sheep's Clothing: Understanding and dealing with Manipulative People
manipulacja, agresja, oszustwo
poradniki
ania_och

Brudne gierki zwane manipulacją * Naucz się demaskować ludzi, którzy próbują Tobą manipulować * Poznaj metody ich działania i przebiegły sposób myślenia * Dowiedz się, jak stawiać im czynny opór i nie dać się zmanipulować Czy odnosisz nieodparte wrażenie, że: * Twój przełożony torpeduje wszelkie Twoje wysiłki i pomysły, twierdząc przy tym, że Cię wspiera; * Twój...

Brudne gierki zwane manipulacją

* Naucz się demaskować ludzi, którzy próbują Tobą manipulować
* Poznaj metody ich działania i przebiegły sposób myślenia
* Dowiedz się, jak stawiać im czynny opór i nie dać się zmanipulować

Czy odnosisz nieodparte wrażenie, że:

* Twój współpracownik potajemnie podważa Twój autorytet, aby zyskać względy szefa;
* Twój współmałżonek kontroluje Twoje życie, twierdząc, że to dla Twojego dobra;
* Twoje dziecko zawsze wie, jaką strunę poruszyć, aby postawić na swoim?

Manipulanci są wśród nas. To prawdziwe wilki w owczej skórze. Na zewnątrz czarujący i sympatyczni, pod tą maską kryją wyrachowanie i bezwzględność. Działają przebiegle, a przy tym tak podstępnie, że czasem aż do ostatniej chwili nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, iż padłeś ofiarą ich manipulacji. Doskonale potrafią wykorzystać Twoje słabe strony i tak rozegrać każdą akcję, by zyskać nad Tobą przewagę. Zaciekle walczą, by zdobyć wszystko, czego pragną. Ty jesteś jedynie pionkiem w tej grze.

Jeśli masz dość bycia marionetką w czyichś rękach, jeśli czujesz się sterowany i wykorzystywany, a Twoje zdanie jest lekceważone, nadszedł czas, by zacząć działać! Nikt nie przybędzie Ci z odsieczą — pamiętaj, że to Twoje życie, Ty ustalasz warunki. Ta książka pozwoli Ci poznać Twojego przeciwnika — dowiesz się, jak manipulant myśli i działa. Nauczysz się stawiać czynny opór wszelkim próbom wykorzystania Cię. Uwierzysz, że możesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2010

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/wilk-w-owczej-skorze-jak-...»

ravenous | 2013-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Jeżeli interesujesz się manipulacją- pozycja obowiązkowa.
Opis charakteru, zachowań oraz technik stosowanych przez osoby o agresywnej osobowości. Rzuca dużo światła na problem manipulantów w dzisiejszym świecie. Zawiera bardzo prawdziwe i adekwatne treści- wiem, ponieważ posiadam doświadczenia nabyte "z pierwszej ręki. Polecam!

Ewa G | 2015-11-15
Na półkach: 2015, Ulubione, Przeczytane, Posiadam