Kalifornizacja

Wydawnictwo: InRock
83-86365-65-X
muzyka
dzikiepomidory

Ta książka to rezultat bezpośrednich rozmów z muzykami zespołu Red Hot Chili Peppers, obserwowania ich koncertów, przekopania ton archiwów... Ale przede wszystkim autentycznej fascynacji autora.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/bid,23316,eid,24942,tytul,Red...(?)

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/bid,23316,eid,24942,tytul,Red...»

| 2012-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2012, Ulubione
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

Ostrzegam, że moja opinia o książce, a co za tym idzie - ocena, są subiektywne i nierozerwalnie połączone z faktem, że Red Hot Chili Peppers to moja największa i jedyna miłość. Bez dwóch zdań - 'must have' dla każdego zapalonego fana kapeli, oraz szerszego grona czytelników, którzy jednak mogą nie przyjąć książki z takim entuzjazmem. 'Kalifornizacja' to swoiste kompendium wiedzy o historii zespołu na przestrzeni lat, napisane z niemal kronikarską dokładnością. Osobiście raziły mnie zbyt dalekie wycieczki autora i ciągłe porównywanie dokonań Red Hotów do Hendrixa, Joy Division, itd. Niezbyt ciekawe jest również rozbijanie całej dyskografii na części pierwsze, i bardzo subiektywne, miejscami niepochlebne i zupełnie niepotrzebne opinie, jeśli mamy się już trzymać formy biografii. W każdym razie - ode mnie zasłużona 'dycha', dla statystycznego Kowalskiego książka zasługująca na góra 7-8 gwiazdek. W każdym razie to najlepsza pozycja o dokonaniach Papryczek w naszym rodzimym języku, więc...

Maciek Ba | 2012-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2012

Znakomicie opisuje historię zespołu, jednak pod koniec traci na szczegółowości i trochę zwalnia z tempa. Generalnie bardzo przydatne kompendium wiedzy o RHCP.

Nola | 2014-01-28
Przeczytana: 07 lutego 2004

Świetna, zabawna i czasem komicznie urokliwa tak jak panowie z RHCP

| 2014-01-05
Przeczytana: 2012 rok

Gratka dla fanów Red Hot Chili Peppers.
Jeśli się dobrze śledziło wcześniej historię zespołu, jego działalność, życie poszczególnych muzyków, to Kalifornizacja nie jest w stanie niczym zszokować ani zaskoczyć. Większość wiernych fanów już wie, co jest grane. :)
Dla tych jednak, którzy nie znają tak dobrze historii zespołu lub dopiero ją poznają, są to ciekawie zebrane, uporządkowane fakty i ciekawostki na temat Papryczek. Można się naprawdę sporo dowiedzieć.
Jako wierna fanka nie mogłam sobie odpuścić i nie przeczytać. ^^
Było to dla mnie takim dopełnieniem jedynie tego, co już wiedziałam o moim kochanym bandzie.
Fanom jak najbardziej polecam!

czytam-i-slucham | 2012-10-30

Moim zdaniem biografia Tonego daje dużo szerszą wizję na, bądź co bądź, szaloną historię zespołu. Kalifornizację czyta się raczej jako ciekawostkę i uzupełnienie do "Blizny".

PietroBosman | 2012-09-21

Świetna książka B.Koziczyńskiego!Ale od czasu jej ukazania się Papryczki wydały 2 kolejne płyty...i zmieniły (ponownie)gitarzystę.Więc kontynuacja tej historii mile przeze mnie widziana.

Dominika Amiliańczyk | 2016-10-25
Piotr | 2016-03-25