Rzym i Watykan

Wydawnictwo: Pallottinum
83-86159-30-8
Rzym, Watykan, Włochy, przewodnik, album
kamk

Jest to wydanie albumowe, które też spełnia rolę przewodnika
po Rzymie, Watykanie, Castel Gandolfo i Tivoli,
ze zdjęciami i tekstem Cinzia Valigi.
Przewodnik obejmuje ważniejsze bazyliki, kościoły i zabytki architektury Rzymu Starożytnego.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

chrispu | 2014-06-03

Album, który miał ambicję być przewodnikiem.
Wydany w czasach gdy wszystko co ma kolorowe zdjęcia i fajny format świetnie się sprzedawało, wręcz rewelacyjnie gdy było wydane w serii.
Co do przydatności tej książki jako przewodnika - średnio się sprawdza - niepraktyczny format i brak w niej praktycznych informacji a na dodatek jest ciężka i klejona. Dominują w niej opisy historyczne oraz o poszczególnych obiektach.
Świetnie się za to nadaje jako pomoc przy np. katalogowaniu zdjęć zrobionych na wycieczce - duża ilość fotografii oraz kilka mapek może nam pomóc w lokalizacji "gdzie ja to byłem i co ja to w ogóle sfotografowałem".
Co mi się w tym albumie podoba - całkiem fajne fotografie (oczywiście kolorystyka ich nie jest już taka soczysta jak na współczesnych), na których Rzym wydaje się być miastem bezludnym (efekt raczej nie do uzyskania gdy zwiedza się z wycieczką). Dodatkowo - dla miłośników antycznego Rzymu jest ciekawa rozkładówka, pokazująca antyczny Rzym, oraz duża ilość...

abra | 2011-02-02
Przeczytana: 20 stycznia 2010