Egzorcyzmy, opętanie, demony

83-89862-43-3
religia, szatan, egzorcyzmy
religia
buka

"Egzorcyzmy, opętanie, demony" o. Aleksandra Posackiego SI zdecydowanie jedno z najlepszych opracowań z tej dziedziny wiedzy. Zwięzłe - w przeciwieństwie do nieraz zbyt rozwlekłych książek egzorcystów. Kompletne - bo wyjaśniające poszczególne tematy od A do Z , bez niedopowiedzeń i pozostawiania wątpliwości u czytelnika. Ale też konkretne - schludne myślowo, nieskomplikowane i jasne w swojej wymowie. Oraz treściwe - bo autor ucieka od opisów przypadków opętań na rzecz systematyzacji omawianych problemów.

Dzieło ułożone jest w czterech rozdziałach. Pierwszy to wprowadzenie w zagadnienie istnienia Szatana, naukę Kościoła i dyskusje teologiczne na temat demonów. Kolejna częśc koncentruje się na przedstawieniu istoty diabła w oparciu o wiedzę biblijną i współczesna demonologię. Kolejna część obejmuje tematykę szeroko pojętej walki duchowej z szatanem. Autor przybliża definicję opętania i egzorcyzmu. Ostatni rodział bada przejawy działania Szatana w wymiarze społecznym, a głównie w obszarze okultyzmu i satanizmu, ale także w pseudonauce, prądach myślowych dominujących w naszej (nowoczesnej i "ponowoczesnej") epoce. Dzieło wieńczy "W pochyleniu nad Biblią" - ministudium na temat złego ducha autorstwa ks. Zwolińskiego, znawcy tematu zagrożeń duchowych.

Jednak nie sposób wyczerpać wszystkich tematów w ograniczonej - choć w tym przypadku optymalnej - objętości. Książka zawiera wiele "wtyczek", wskazówek, odnośników bibliograficznych, które stanowią cenną pomoc w dalszych poszukiwaniach

źródło opisu: www.egzorcyzmy.katolik.pl

LukaszZielony | 2013-11-25
Przeczytana: marzec 2011

Książka z pewnością bardzo fachowa, napisana przez wybitnego znawcę tematu. Przyznałem ocenę tylko przeciętną, ponieważ książkę czytało mi się dosłownie przeciętnie. Napisana zbyt trudnym, specjalistycznym i bardzo naukowym językiem, skutecznie utrudniała mi sprawne czytanie ze zrozumieniem. Bez pomagania sobie Internetem, było by momentami ciężko coś zrozumieć.

Czapal | 2014-10-12
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo dobra książka świetnie opisująca opętanie polecam .

belka | 2013-11-20

Książka dość trudna w odbiorze, język naukowy.

Dorcia | 2011-09-17
Przeczytana: 2010 rok