Biała broń chińska

Wydawnictwo: Bellona
Ancient Chinese Weapons. A Martial Artist's Guide
militaria, chińska
hiliko

Powszechnie wiadomo, że chińskie sztuki walki mają bardzo bogatą historię i dzielą się na wiele różnych stylów. Style te można sklasyfikować wedle dwóch ogólnych kategorii: jako wewnętrzne i zewnętrzne. Kategorie dzieląsię dalej na podkategorie i systemy, w zależności od miejsca pochodzenia, tradycji rodzinnej, wyznania i innych kryteriów. Mimo tak ogromnej różnorodności stylów i systemów chińskich sztuk walki, wszystkie one wykorzystywały tę samą broń, dostępną w danej epoce historyczne

źródło opisu: http://swiatksiazki.pl

źródło okładki: http://swiatksiazki.pl

bastek497 | 2015-07-08
Na półkach: historia, Posiadam, Przeczytane

Książka ciekawa, dużym plusem są ilustracje, dzięki którym poznajemy broń

rasilio | 2015-10-30
Przeczytana: 2010 rok