Matematyka w starożytności

Tłumaczenie: R. Ramer
Seria: Omega
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Episodes from the early history of mathematics
matematyka, starożytność
kamk

Książka opowiada o wczesnym okresie rozwoju matematyki, poczynając od Babilonii. Autor wprowadza w myślenie matematyczne w starożytności, prezentuje powstawanie jej wczesnych teorii i ich nierozłączny związek ze współczesną matematyką. Prof. Asger Aaboe urodził się w Kopenhadze w 1922 r. W latach 1940–1947 studiował matematykę, astronomię, fizykę i chemię na Uniwersytecie w Kopenhadze, a...

Prof. Asger Aaboe urodził się w Kopenhadze w 1922 r. W latach 1940–1947 studiował matematykę, astronomię, fizykę i chemię na Uniwersytecie w Kopenhadze, a następnie kontynuował studia w Stanach Zjednoczonych. W 1957 r. otrzymał doktorat za pracę „O babilońskich teoriach planetarnych”. Prof. Aaboe, autor wielu prac i artykułów z zakresu historii matematyki i astronomii, wykłada obecnie matematykę i historię nauki na Uniwersytecie w Yale.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1968

źródło okładki: Zdjęcie autorskie