Moja pierwsza książka o sztuce przetrwania

Wydawnictwo: Rea

To umiejętność radzenia sobie w trudnych, nietypowych sytuacjach. Kiedy spędzasz czas poza domem wędrując po lesie lub górskimi szlakami, możesz w razie potrzeby zdobyć i zrobić samemu wszystko, co potrzebne jest do przeżycia. Możesz Np. zbudować szałas i schronić się w nim przed deszczem, z kawałka kory wykonać kubek do czerpania wody lub samemu zrobić kompas, który pomoże ci znaleźć drogę. Wiedza o tym jak zdobyć w przyrodzie jedzenie i środki lecznicze jest bardzo przydatna i fascynująca. Może przecież zdarzyć się tak, że przyjemnie zapowiadająca się wycieczka skończy się niestety mniej przyjemnie. Kajak, którym płyniesz może się wywrócić, a ty stracisz całe wyposażenie, możesz tez zabłądzić w lesie, kiedy nagle zacznie padać deszcz. W takich właśnie sytuacjach pomoże ci znajomość sztuki przetrwania. Dzięki niej zadbasz o siebie najlepiej, jak to będzie możliwe w zaistniałych warunkach. Z tej książki dowiesz się między innymi co trzeba koniecznie zabrać ze sobą na każdą wyprawę i jak należy się na nią ubrać. Na przyrodę zaś spojrzysz zupełnie inaczej. Zaczniesz się zastanawiać: czy pod tym drzewem można zbudować szałas?, czy w tym miejscu można zdobyć coś do jedzenia?, jak zbudować schronienie w śniegu?, czy na śniegu uda się rozpalić ognisko?, czy śnieg może być ciepły ? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w Mojej pierwszej książce o sztuce przetrwania Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

phoenix83 | 2015-11-15
Piotr | 2015-03-06