Przewodnik po Biblii

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
83-7146-010-4
religia
Karol

Przewodnik tym różni się od podobnych mu dzieł, że nie ogranicza się tylko do historii, archeologii, geografii i realiów biblijnych, ale zagłębia się także w treści religijne Słowa Bożego. Ujmuje to, co najistotniejsze, lecz wzbogacony jest bardzo cennymi ekskursjami, w których zostały wyjaśnione trudniejsze teksty i problemy danej księgi. Przewodnik jest książką dla wszystkich, szczególnie jednak usługi może oddać tym, którzy powołani są do wprowadzania innych w lekturę Biblii.

źródło opisu: wysylkowa.pl

źródło okładki: ekai.pl

Yarosław | 2012-08-23

Książka bardzo pomocna przy studiowaniu Biblii, ma rozbudowany długi wstęp poruszający kwestie powstania biblii, starożytnych kultur i religii czy oddziaływania Biblii w dzisiejszych czasach. Książka dzieli się na 4 duże działy:
1. Odkrywanie Biblii
2. Stary Testament
3. Nowy Testament
4. Dodatki
Każdy z działów dzieli się na mniejsze rozdziały i podrozdziały. Publikacja zawiera wiele map i kolorowych zdjęć pomocnych w zilustrowaniu poruszanego tematu

Gwiazdopatrznia | 2016-07-25
Maluch | 2016-03-23