Greta Garbo

Wydawnictwo: Philip Wilson
film
anna

W literaturze poświęconej Grecie Garbo książka Antoniego Gronowicza jest pozycją szczególną. Są to wspomnienia gwiazdy wysłuchane i spisane przez autora, którego z Garbo łączyła ponad czterdziestoletnia przyjaźń. Narratorką tej pasjonującej opowieści o niekonwencjonalnym, barwnym życiu jest sama bohaterka Greta Garbo. Jej nawet najbardziej intymne i często zaskakujące zwierzenia tchną...

Narratorką tej pasjonującej opowieści o niekonwencjonalnym, barwnym życiu jest sama bohaterka Greta Garbo. Jej nawet najbardziej intymne i często zaskakujące zwierzenia tchną szczerością i nie mają nigdy posmaku taniej sensacji.
Wyrażając, po wielu naleganiach, zgodę na wydanie swoich zwierzeń, Greta Garbo postawiła jeden warunek: Książka będzie mogła się ukazać dopiero po jej śmierci.

źródło opisu: http://merlin.pl/

źródło okładki: własne

LouiseDunaway | 2015-12-28

Chyba najciekawsza pozycja wśród biografii Garbo. To, czy historie w niej opowiedziane są prawdziwe, można podawać w wątpliwość, ale nie należy ich całkowicie negować. Greta co prawda oskarżyła Gronowicza o fałszerstwo, ale nie wiadomo czy nie była to tylko natychmiastowa próba ochrony swojego wizerunku. Nikt nie chciałby, by zabrudzono nieskazitelny tajemniczy miraż jego osoby, który kreowano przez lata. Najlepiej jednak podejść do książki z przymrużeniem oka. Polecam tym, którzy mieli już jakąś styczność z GG i poświęconą jej literaturą.

bartek4c | 2016-10-12
Na półkach: Polska, Przeczytane, Posiadam