Biblioteka umarłych

Library of the Dead
9788376592039
kryminał, FBI, morderstwa, USA
Ag2S

Debiutancka powieść amerykańskiego pisarza łącząca w sobie elementy thrillera, powieści sensacyjnej oraz wątki znane z bestsellerowych książek Dana Browna. Mieszkańcy Nowego Jorku są sparaliżowani lękiem. Przez miasto przetacza się fala zabójstw. Nie da się ustalić powiązań między ofiarami, każdy może być następny… Jedyne, co łączy morderstwa to tajemnicze kartki pocztowe z wizerunkiem trumny...

Mieszkańcy Nowego Jorku są sparaliżowani lękiem. Przez miasto przetacza się fala zabójstw. Nie da się ustalić powiązań między ofiarami, każdy może być następny… Jedyne, co łączy morderstwa to tajemnicze kartki pocztowe z wizerunkiem trumny i datą śmierci. Do śledztwa zostaje oddelegowany niesławny, nadużywający alkoholu agent FBI, niegdyś najlepszy specjalista od seryjnych morderców, teraz wyczekujący emerytury, znużony życiem mężczyzna. Wraz z młodą agentką Nancy Lipinski, Will Piper stara się uczynić to, co niemożliwe – powiązać kolejne zbrodnie mimo braku poszlak. Trop wiedzie aż do Ministerstwa Obrony i tajnej Strefy 51 utworzonej przez Trumana w 1947 roku, a później jeszcze dalej – aż do zamierzchłego średniowiecza, do opactwa benedyktynów na Wyspie Wight. Jaką tajemnicę skrywało opactwo Vectis i co zataił przed obywatelami rząd Stanów Zjednoczonych?
Rozwiązanie zagadki będzie bardzo zaskakujące.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

darkangel | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Niesamowita powieść o Mordercy Dnia Sądu. Kolejno kilka osób dostaje tajemniczą pocztówkę z datą swojej śmierci i tego dnia tez umierają. Trwają szeroko zakrojone przez FBI poszukiwania mordercy. Jednak czy taki istnieje ? Może tajemnica jest zapisana wieki wczesniej czyli w roku 777? Przeczytajcie tą książke a dowiecie się prawdy ☺

Heisenberg | 2016-03-13

Nie jest źle, zwłaszcza jak na debiutancką powieść. Trzy wątki, których akcja dzieje się na przestrzeni wieków; dość kontrowersyjna postać głównego bohatera, oraz zagadki i tajemnice w roli głównej. Spotkałem się gdzieś z opinią o "Bibliotece Umarłych", że jest to książka w stylu Dana Browna. Akurat do twórczości Browna tego bym nie porównał; inny sposób pisania i inny typ zagadek.
Książka napisana płynnie, przystępnym językiem, dlatego czyta się ją szybko i przyjemnie. Małym minusem jest to, że stopniowo spada tok akcji, przez co zakończenie staje się mniej zaskakujące niż powinno, gdyż praktycznie mniej więcej po przeczytaniu 2/3 książki wiadomo o co chodzi.
Reasumując - zgrabny mix thrillera, powieści przygodowej i historycznej wart przeczytania, choć bez zbędnego ciśnienia.

BagatElka | 2013-08-16
Na półkach: 📚 Posiadam, Przeczytane

Czekam na trzy kolejne książki z cyklu.....

CoolBary | 2013-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2013

Ja, osoba która w końcu zaczęła zaglądać częściej do biblioteki, szukając czegoś innego niż zwykle do przeczytania, trafiłem przez przypadek na tę pozycję. Przeglądając kolejne książki odstawiłem ją z powrotem na półkę. Szukając dalej, wertując kolejne regały, nie znalazłem nic ciekawego i chciałem wrócić do owej książki, niestety, nie było to już takie proste :). Musiałem poświęcić kolejne 15 minut brnąc przez kilka półek,aby ją z powrotem znaleźć. UFF, w końcu jakoś się udało :). Czy było warto? Powiem Wam, że rzadko mam jakieś dobre przeczucia, tym razem intuicja mnie nie zawiodła. Po pierwsze świetna historia, po drugie umiejscowiona w trzech, różnych okresach czasu, po trzecie dobrze stworzona główna postać( Agent FBI, i jak to zwykle bywa nie stroniący od używek ;) ), z którą czytelnik zżywa się i niepostrzeżenie przepływa przez całą historię. Oczywiście w tle przeplata się kobieta, romans, który tli się od początku. Każdy znajdzie coś dla siebie :) .
Co do tak zwanego "złego...

candid | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Według mnie bardzo ciekawy pomysł, chociaż wykonanie trochę gorsze. Książka zaczyna się dość dobrze, zaciekawia od pierwszych stron i umiejętnie łączy trzy różne epoki czasowe, wciągając czytelnika, ale jakoś dochodząc do 200 stron akcja robi się nudnawa, mniej ciekawa i wydaje się, że ciągnięta do przodu na siłę żeby tylko napisać jak najwięcej. Na szczęście, zakończenie nadrabia punkty, jest zaskakujące i ciekawe, aż kusi żeby sięgnąć po drugą część.
Nie przepadam za głównym bohaterem, który często traktuje kobiety jak obiekty i myśli że wszystko mu wolno, bo jest przystojny, ale jestem w stanie to przeboleć dla sympatycznych postaci Laury i Nancy. Jak już mówiłam, ogólny pomysł wydaje się świetny i daje dużo możliwości, więc może warto dać tej książce szansę.

WMagdalena | 2016-06-02

Powieść napisana jest dość przystępnie, a akcja toczy się płynnym rytmem, jednak uważny czytelnik już w połowie będzie w stanie rozwikłać, co tu właściwie chodzi. Jest to niewątpliwy minus, ponieważ książka traci z tego powodu z napiętej atmosfery.Książka reklamowana jest jako thriller i zapewne thrillerem jest, chociaż rozwiązanie zagadki krystalizuje się czytelnikowi dość szybko.

Aga | 2015-07-01
Przeczytana: 2012 rok

Wątki główne, uzupełniające się od początku do końca książki, wprowadzają czytelnika w trzy różne płaszczyzny czasowe i przestrzenne. W zasadzie mieszają się tu nieustannie trzy epoki z całym swoim wartościowaniem zakotwiczonym w głównych postaciach. Jest średniowiecze i bogobojni mnisi zajęci sprawami najważniejszej instytucji Europy tamtych czasów. Powojenna współczesność z człowiekiem zagubionym w świecie oraz postmodernizm ze zblazowanym agentem i serią egzekucji wykonywaną z maniakalną dokładnością (bo każda ofiara zostaje poinformowana o dniu swojego zgonu). Ten rys psychologiczny, naznaczenie postaci literackiej wartościami, czy antywartościami epoki jest najmocniejszą stroną książki. Poza tym początkowo czytelnik musi się wysilić aby połączyć wszystkie płaszczyzny...

anek7 | 2011-11-19
Przeczytana: 12 listopada 2011

Nie ukrywam, że moim ulubionym gatunkiem literackim są wszelkiej maści sensacje i kryminały.
Dlaczego to piszę? Otóż trafiła w moje ręce ostatnimi czasy dosyć ciekawa pozycja z tego właśnie nurtu a mianowicie "Biblioteka umarłych" Glenna Coopera. Książka jest debiutem autora, który posiada wykształcenie medyczne oraz... archeologiczne. Przez kilka lat pracował jako internista w szpitalu, później otworzył własną praktykę i założył firmę farmaceutyczną, którą prowadził przez 16 lat. W wolnych chwilach pisał scenariusze, a w 2009 roku wydał swoją debiutancką książkę. Jego dorobek pisarski na chwile obecną to wspomniana już "Biblioteka umarłych", "Księga dusz" (sequel "Biblioteki..."), której polska premiera zaplanowana jest na połowę grudnia b.r. oraz "The Tenth Chamber", która nie ma jak na razie polskiego wydania.

Głównymi bohaterami powieści jest para agentów FBI.Will Piper, specjalista od seryjnych zabójców, z różnych powodów w konflikcie z przełożonymi, zdegradowany za złamanie...

kaśka | 2011-10-30

Pomysł bardzo dobry. Troszkę trywialne zakończenie. Przez całą książkę akcja jest powolna czasami nudnawa a na koniec bardzo przyspiesza i dlatego zakończenie nie robi takiego wrażenia. Część wątków rozpoczętych jest pominiętych w zakończeniu. Jednakże czyta się dobrze i łatwo więc jest miłą lekturą. Problem i zagadnienia poruszane w książce mogą motywować do głębszej refleksji natomiast tworzenie akcji standardowego kryminału trywializuje i przykrywa problem. A szkoda.

Zuela | 2014-05-11

Czy są osoby,które mogą przewidywać czyjeś urodziny i śmierć?Co niesie odkrycie niesamowitych ksiąg?Jest to walka o władzę nad światem.Kto wygra?