Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świąteczego drzewka

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-109-9
literatura dziecięca
Kamila

Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka to opowieść dla całej rodziny o próbie odnalezienia siebie w nowej rzeczywistości i udowodnieniu, że można poradzić sobie z każdym wyzwaniem i problemem, gdy bardzo się tego pragnie. To również opowieść o tym, że błędy, które tak często popełniamy, łatwo naprawić i wybaczyć. Cheeky Elf, który jest narratorem tej historii, zabiera nas do...

Cheeky Elf, który jest narratorem tej historii, zabiera nas do Krainy Elfów. Wraz z nim cofamy się w daleką przeszłość, kiedy elf był jeszcze młody i był jednym z pomocników Sir Świętego Mikołaja. Mały elf-urwis zostaje wysłany na misję, gdzie przeżywa szereg fascynujących przygód.

Książka zawiera kilka zapierających dech dodatków, które nie tylko bawią, ale również pozwalają nam uwierzyć w to, że krainy zamieszkałe przez elfy i zwierzęta mówiące ludzkim głosem naprawdę istnieją... nie tylko w naszej wyobraźni!

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2011

źródło okładki: http://novaeres.pl

Irena | 2011-03-06
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjnie
Przeczytana: 06 marca 2011

Przysiadłam i zaczęłam się zachwycać. Piękną okładką - zimowa, z choinką, niedźwiadkami, a i Elf się nalazł. Opis tyłu książki zachęca i korci by jak najszybciej zacząć czytać.

W książeczce poznajemy Cheeky Elfa – pracownika Mikołaja – który jest już stary i jest dziadkiem. Na prośbę jednego z wnucząt tworzy „Wielki Pamiętnik Cheeky Elfa”, w którym spisuje swoje przygody podczas służby dla św. Mikołaja. Jedną z takich historii była „Tajemnicze Zniknięcie Świątecznego Drzewka”.

Pewnego dnia gdy Elfa odwiedzają wnuki proszą go właśnie o tą historię. Cheeky Elf siada wygodnie w fotelu i zaczyna czytać. Opowiada o misji, którą powierzył mu św. Mikołaj. Niestety Elf źle zrozumiał… choć nie inaczej- źle się zabrał za wykonywanie prośby Mikiego. W wyniku czego wpada w tarapaty i naraża się rodzinie Niedźwiedzi. Ale spokojnie – nic mu nie będzie ;)

Książka jest pełna ciepła i humoru. Podczas czytania uśmiech nie schodził mi z twarzy. Znajdujemy w niej piękne kolorowe ilustracje, które...

Maria | 2011-02-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: luty 2011

Cheeky Elf wpadł do mojej wanny przed świętami w 2007 roku. Od razu się zaprzyjaźniliśmy. :) Z przyjemnością wysłuchałam jego historii i jedną z nich spisałam w ciągu miesiąca. Książka ta przeleżała na dnie mojej szuflady kilka lat, aż w końcu zdecydowałam, że czas ujawnić ją Młodym Czytelnikom. Oto ona - polecam! xxx

Montgomerry | 2011-06-10
Pomelo | 2016-11-10