Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka

Okładka książki Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka Maria Izabela Fuss
Okładka książki Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka
2011-02-09
2011-02-09
56 min.
literatura dziecięca

Okładka książki Szkice z życia Aurora, Danuta Awolusi, Dagmara, Maria Izabela Fuss, Justyna Karolina Gałązka, Agnieszka Gil, Justyna Gul, Jan Antoni Homa, Dorota Kamińska, Aleksandra Kocianowska, Agata Adelajda Kołodziejczyk, Marta Kusz, Katarzyna Maczyk, Miłośnik Miłości, Alicja Minicka, Roman Monkiewicz, Piter Murphy, Agnieszka Nietresta-Zatoń, Victor Orwellsky, Agnes A. Rose, Małgorzata Rybarczyk-Bończak, Agnieszka Steur, Dorota Szczepanik, Marzena Tokarska, Olaf Tumski, Katarzyna Warpas, Magdalena Żerek
Szkice z życia Aurora, Danuta Awol...

Okładka z jednej strony, jest naprawdę ładna i zachwyca, ale z drugiej, zupełnie rozjechana perspektywa. Książka idealna dla najmłodszych na święta. Zbyt krótka, choć obrazki w środku w miarę ładne.

Bardzo krótka i przede wszystkim dla dzieci, idealna na okres świąteczny, dość ładne obrazki w środku. Kusi okładką. Zrobiona, jakby liczyła na serię, póki co powstały tylko dwie książki o tym niesfornym elfie. Raczej do szybkiego zapomnienia, ale nie razi za bardzo. Trochę za mało tekstu. Chyba lepiej jakby zostało to wydane jako spis wielu przygód elfa.

Przysiadłam i zaczęłam się zachwycać. Piękną okładką - zimowa, z choinką, niedźwiadkami, a i Elf się nalazł. Opis tyłu książki zachęca i korci by jak najszybciej zacząć czytać.

W książeczce poznajemy Cheeky Elfa – pracownika Mikołaja – który jest już stary i jest dziadkiem. Na prośbę jednego z wnucząt tworzy „Wielki Pamiętnik Cheeky Elfa”, w którym spisuje swoje przygody podczas służby dla św. Mikołaja. Jedną z takich historii była „Tajemnicze Zniknięcie Świątecznego Drzewka”.

Pewnego dnia gdy Elfa odwiedzają wnuki proszą go właśnie o tą historię. Cheeky Elf siada wygodnie w fotelu i zaczyna czytać. Opowiada o misji, którą powierzył mu św. Mikołaj. Niestety Elf źle zrozumiał… choć nie inaczej- źle się zabrał za wykonywanie prośby Mikiego. W wyniku czego wpada w tarapaty i naraża się rodzinie Niedźwiedzi. Ale spokojnie – nic mu nie będzie ;)

Książka jest pełna ciepła i humoru. Podczas czytania uśmiech nie schodził mi z twarzy. Znajdujemy w niej piękne kolorowe ilustracje, które mogą zainteresować dziecko. Na końcu książeczki poznajemy powód misji, jak i skutki poczynań Cheeky Elfa w postaci listu i wycinków z gazety „Kraina Elfów”. Dzieci mogą również napisać list do Mikołaja.

Książkę dostałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nova Res za co serdecznie dziękuję!!

Autor: Maria Izabela Fuss
Tytuł: Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: luty 2011
Liczba stron: 56

Cheeky Elf wpadł do mojej wanny przed świętami w 2007 roku. Od razu się zaprzyjaźniliśmy. :) Z przyjemnością wysłuchałam jego historii i jedną z nich spisałam w ciągu miesiąca. Książka ta przeleżała na dnie mojej szuflady kilka lat, aż w końcu zdecydowałam, że czas ujawnić ją Młodym Czytelnikom. Oto ona - polecam! xxx

• Świąteczne
  • Na święta
  • Koniecznie muszę kupić
  • Samodzielne
  • Święta Bożego Narodzenia
  • Boże Narodzenie

Dodaj cytat z książki Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka