Synowie Czarnego

83-11-07773-8
Krzyżacy, XV wiek, wywiad,
historyczna
efka

Barwna opowieść historyczna z ostatnich lat panowania Władysława Jagiełły, obfitujących w dramatyczne wydarzenia: walki z Zakonem, Cesarstwem, spory ze Świdrygiełłą itp. Udział w nich biorą bohaterowie poprzednich książek tego autora: "Przyłbice i kaptury", "Nagie ostrza" a zwłaszcza dwuczęściowej powieści "Powrót Czarnego". Zabiegi dyplomatyczne, tajne misje wywiadowcze, bitwy i potyczki i na...

Zabiegi dyplomatyczne, tajne misje wywiadowcze, bitwy i potyczki i na tym tle wątek burzliwej miłości dwóch bliźniaczych synów czarnego, tyleż bitnych, co romansowych. Wszystko to nie pozwala czytelnikowi oderwać się od lektury.

źródło opisu: Od Wydawcy

darek | 2015-06-29

Moja opinia tej wspaniałej trylogii w opisie ,,Przyłbice i kaptury,,.

książek: 1905
krzysiu966 | 2015-07-16

Trochę mylący tytuł:) Jeżeli ktoś oczekuje, że na czoło wysunie się mniejsze pokolenie, srogo się zawiedzie. Wręcz przeciwnie głównym bohaterem jest Czarny a akcja toczy się dokładnie zaraz po zakończeniu poprzedniej części.

Bardzo przyjemna książka dla poznania ostatnich lat panowania Jagiełły i zrozumienia że związek Litwy i Polski nigdy nie opierał się na zbyt wielkiej miłości.

Morgoth | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016