zarzycka, dramat, romans
Tathagatha

Powieść o życiu, miłości i pragnieniach, ale bez happy endu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl

Tathagatha | 2011-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2011

Zarzycka pisze tutaj jakby się nieco spieszyła...pobieżnie. Jest to dobry materiał na dużo dłuższą powieść. Tym bardziej, że pisze ładnie, chwyta za serducho - niewątpliwie. Uczucia opisane są tak pięknie i delikatnie, niby dosłownie, a jednak wciąż leciutkie jak mgiełka, która niepostrzeżenie nas otoczyła. Pomimo tego uczucia pięknego i szczerego nie zabraknie dramatyzmu i realizmu. Tu nie ma happy endu. I o tym traktuje książka. Ktoś mógłby powiedzieć, że o niczym. Ale nie - jest o życiu, o pragnieniach, marzeniach i trudnościach z nimi związanymi. I o tym, że jeśli nie próbujesz, nie ryzykujesz - to tak naprawdę nie żyjesz.

Soulmate | 2014-01-17
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Nina, piękna, żywiołowa i charakterna pół-cyganka to główna bohaterka, choć jej perypetie nie zajmują całej objętości książki. Jej historia to oś, wokół której przeplatają się losy całego taboru. Dlaczego jest aż tak ważna? Po pierwsze, Nina jest córką wójta. Dlatego z jednej strony ma pewne przywileje a z drugiej... cóż, nikt nie zapomni jej tego, że jej matka cyganką nie była. Po drugie, mieszanka nacji sprawia, że Nina ma wyjątkową urodę i żaden mężczyzna nie może się jej oprzeć. Dodając do tego zwinne ruchy, lekkość w tańcu i butny charakter nie można się dziwić walczącym o nią. Po trzecie, jej szczerość i wiara w prawdziwą miłość zawiodą ją i tabor na drogę, z której nie ma powrotu.
Czytając inne opinie wpadła mi w oko ta, w której czytelniczka zauważa, że Zarzycka się "spieszy". Po chwili namysłu zdecydowanie przyznaję jej rację. Opisów, za które ubóstwiam autorkę jest mało a akcja pędzi w niewyobrażalnym tempie. Jednak mimo to uwielbiam tę historię. Ktoś inny napisał...

Babi1999 | 2016-07-11
Przeczytana: 09 maja 2016