83-7306-039-1
filozofia, kul
filozofia i etyka
MsSurrealist

To, co niniejsza książka prezentuje, nie jest oczywiście niczym więcej, jak tylko krokiem w kierunku doskonałego wstępu do filozofii. Doskonałego, tzn. takiego, który by jasno, zrozumiale, a zarazem ściśle i dokładnie, bez zbytecznych uproszczeń i skrótów, wszechstronnie, z równomiernym uwzględnieniem problematyki- przynajmniej zasadniczych- stanowisk i szkół filozoficznych, informował o filozofii i jej działach.
Zasadniczym celem tej publikacji nie jest wyłożenie i rozwijanie określonej doktryny filozoficznej, lecz poinformowanie Czytelnika- zwłaszcza tego, który zamierza w sposób systematyczy i pogłębiony studiować nauki filozoficzne i parafilozoficzne- o głównych działach, istotnych rysach, ważniejszych problemach i kierunkach filozofii. Być może odegra ona rolę przewodnika dla kandydatów na uniwersyteckie studia w zakresie filozofii, dla samouków podejmujących samodzielną pracę nad przyswajaniem sobie tej dziedziny wiedzy.

źródło opisu: www.kul.com.pl

źródło okładki: www.allegro.pl