Beethoven i dżinsy

Wydawnictwo: Akapit Press
6,17 (865 ocen i 38 opinii)

Inne wydania

Cieszy mnie, że ta książka jest nadal chętnie czytana, bo widocznie znalazły się w niej sprawy, którym czas nie ujął ważności. Sprawy przerzucone nad tym czasem jak mosty, po których można przejść w dwóch kierunkach.

źródło opisu: Wydawca

• Nie tacy oni straszni
  • Tajemnica domu Helclów
  • Pół świata
  • Z jednym wyjątkiem
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Podziemny labirynt
  • Sekret Sonji
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Ekspozycja
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Wyspa

7,5 (6 ocen i opinii)
Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

7,87 (71 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Wyspa
Joanna Miszczuk

8,22 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (1964)

Bardzo mi się podobała książka Siesickiej zaskoczyła mnie, opowiada historię Miśki i jej niewidomego chłopaka Piotrka.
Powieść wzruszająca, smutna smutne to jest że Piotrek nie mógł zobaczyć swojej dziewczyny, nie wiadomo czy potem wyzdrowiał odzyskał wzrok.
Popłakałam się czytając książkę wycisnęłam łzy.
Jedna z najpiękniejszych powieści, które przeczytałam pełna emocji, wzruszeń dostarczyła lubię takie książki czytać prawdziwe, życiowe z przesłaniem. Z przyjemnoscią sięgnę po kolejne i przeczytam po prostu cudna, ciepła historia poruszająca.

Ania | 2015-05-02

Książkę tę polecam najmocniej tym , którzy szukają pogodzenia miedzy muzyka poważną a tą graną w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Przytyk trzeba także zaznaczyć,że że jest pisana w bardzo lekki i przyjemny sposób jak rzeszą każda książka pani Sisickiej. Dla młodej czytelniczki to wprost wymarzona lektora gdy chce się owa czytelniczka oderwać od spraw codzienności.

klaudiabla2 | 2011-03-13
Przeczytana: 24 lutego 2011

To chyba najpiękniejsza i najbardziej popularna książka tej autorki. Opowiada o Miśce i jej niewidomym chłopaku. Ukazuje wiele problemów, ale nie dotyczą one tylko nastolatków, ale i dorosłych. Dlatego poleciłabym ją osobom w każdym wieku. Mamy tu między innymi wplątanie się w dziwne towarzystwo, trudne wybory jak ślub, czy na przykład stopniowe oddalanie się od siebie małżonków. Wszystko to jest bardzo mądre i wiarygodnie opisane. Najbardziej podobały mi się fragmenty, gdy Asi-mamie Miśki przypominała się młodość, wojna. Było to bardzo smutne, ale jakie piękne. Książki tej autorki są proste, ale w magiczny sposób chwytają za serce. Język był łatwy i ciekawy, dlatego książkę po prostu połknęłam.

Liwia | 2010-08-19

To była moja pierwsza pozycja tej autorki. Książka jakoś mi się nie podobała. Do końca nie wiem o czym ona była, jakoś dziwnie pisana była. Koniec również mi się nie spodobał. Brakowało mi w tej książce postaci Piotra, był on tylko wspominany, a nigdy nie było z nim rozmowy. Ogólnie mówiąc, książka przeciętna.

Karola18 | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Beethoven i dżinsy to książka łatwa do czytania i przyjemna. Ale ma jeden minus nie kończy się. Zauważyłam że niektóre książki pani Siesickiej tak właśnie mają. Brak zakończenia. Pozostają domysły i jakaś pustka i niedosyt. Szkoda. Gdyby było zakończenie to dałabym 10 gwiazdek tak to muszę je odjąć.

PaTi | 2014-01-31

Ksiazke polecila mi moja mama bo pamietala ja ze swych mlodszych lat jako ksiazke zabawna i mila do poduchy. Slowa mamy jak zwykle trafne.

Lolanta | 2014-06-07

Grażyna | 2010-02-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Ysabell | 2010-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2010

Siesicka w dobrej formie. Problemy zarówno wchodzącego w dorosłość rodzeństwa, jak i ich rodziców, ciągle jeszcze wspominających okupację, na którą przypadła ich młodość.

Opowieść o sile miłości zarówno tej damsko-męskiej, jak i tej rodzicielskiej (a zwłaszcza w tym przypadku macierzyńskiej), o tym jak upodabniamy się do swoich rodziców, kiedy byli w naszym wieku i o tym jak ciężko jest zaakceptować matce to, że jej dzieci chcą się uczyć na własnych błędach.

Lubię styl Siesickiej, lubię jej książki i choć Beethoven i dżinsy" nie należą może do tych najulubieńszych, to i tak mogę je szczerze polecić nie tylko młodzieży.

Narcyza | 2015-04-23
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Warto przeczytać książkę po latach i spojrzeć tym razem okiem matki.
Książka o roli między dziećmi a matką. Troska macierzyńska i próba osiągnięcia niezależności przez dzieci. Rola matki w życiu córki.Szacunek ,który okazywany rodzicom coraz rzadziej spotykany w dzisiejszym życiu.
Wzruszająca,pouczająca i niezapomniana.

zobacz kolejne z 1954