Beethoven i dżinsy

Wydawnictwo: Akapit Press

Inne wydania

Cieszy mnie, że ta książka jest nadal chętnie czytana, bo widocznie znalazły się w niej sprawy, którym czas nie ujął ważności. Sprawy przerzucone nad tym czasem jak mosty, po których można przejść w dwóch kierunkach.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

• Cień eunucha
  • Historia zaginionej dziewczynki
  • Zadurzenie
  • Niezrównani
  • Zadziwiająca historia samotnego listonosza
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Nielubiana
  • W obcej skórze
  • Projekt: Prawda
  • Dwóch panów z branży
  • Pasterska korona
  • Dziecko Odyna
  • Spotlight. Zdrada
  • Tylko w mojej głowie
  • Alicja w krainie czasów
  • Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V
Andrzej Ziemiański

8,4 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (2080)

Bardzo mi się podobała książka Siesickiej zaskoczyła mnie, opowiada historię Miśki i jej niewidomego chłopaka Piotrka.
Powieść wzruszająca, smutna smutne to jest że Piotrek nie mógł zobaczyć swojej dziewczyny, nie wiadomo czy potem wyzdrowiał odzyskał wzrok.
Popłakałam się czytając książkę wycisnęłam łzy.
Jedna z najpiękniejszych powieści, które przeczytałam pełna emocji, wzruszeń dostarczyła lubię takie książki czytać prawdziwe, życiowe z przesłaniem. Z przyjemnoscią sięgnę po kolejne i przeczytam po prostu cudna, ciepła historia poruszająca.

Ania | 2015-05-02

Książkę tę polecam najmocniej tym , którzy szukają pogodzenia miedzy muzyka poważną a tą graną w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Przytyk trzeba także zaznaczyć,że że jest pisana w bardzo lekki i przyjemny sposób jak rzeszą każda książka pani Sisickiej. Dla młodej czytelniczki to wprost wymarzona lektora gdy chce się owa czytelniczka oderwać od spraw codzienności.

klaudiabla2 | 2011-03-13
Przeczytana: 24 lutego 2011

To chyba najpiękniejsza i najbardziej popularna książka tej autorki. Opowiada o Miśce i jej niewidomym chłopaku. Ukazuje wiele problemów, ale nie dotyczą one tylko nastolatków, ale i dorosłych. Dlatego poleciłabym ją osobom w każdym wieku. Mamy tu między innymi wplątanie się w dziwne towarzystwo, trudne wybory jak ślub, czy na przykład stopniowe oddalanie się od siebie małżonków. Wszystko to jest bardzo mądre i wiarygodnie opisane. Najbardziej podobały mi się fragmenty, gdy Asi-mamie Miśki przypominała się młodość, wojna. Było to bardzo smutne, ale jakie piękne. Książki tej autorki są proste, ale w magiczny sposób chwytają za serce. Język był łatwy i ciekawy, dlatego książkę po prostu połknęłam.

Marthuu | 2016-01-02

Moja pierwsza książka Pani Siesickiej. Pierwsza inna, nie opowiadająca o czarownicach, krasnoludkach i księżniczkach. Bardzo młodzieńcza i świeża, co nie znaczy, że przeznaczona tylko dla osób poniżej osiemnastego roku życia ;) Pisarka po raz kolejny pokazała swój kunszt pisarski w sposób nadzwyczaj prawdziwy, prosty, bez wymyślnych zdań, bohaterów. Wszystko jest na swoim miejscu. Pani Siesicka pokazała jak nie zniszczyć powieści dla młodzieży, a wręcz jak przekonać nastolatków do czytania.

Cyntia | 2016-01-29

"Beethoven i dżinsy" to pierwsza książka Krystyny Siesickiej jaką kiedykolwiek przeczytałam. Pamiętam, że była świetna, jak każda książka tej autorki. Fabuła mnie po prostu urzekła, bo nigdy się z taką nie spotkałam. Od tamtej pory bardzo chętnie sięgam po każdą książkę tej autorki, jeżeli tylko jest taka okazja.

Liwia | 2010-08-19

To była moja pierwsza pozycja tej autorki. Książka jakoś mi się nie podobała. Do końca nie wiem o czym ona była, jakoś dziwnie pisana była. Koniec również mi się nie spodobał. Brakowało mi w tej książce postaci Piotra, był on tylko wspominany, a nigdy nie było z nim rozmowy. Ogólnie mówiąc, książka przeciętna.

Karola18 | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Beethoven i dżinsy to książka łatwa do czytania i przyjemna. Ale ma jeden minus nie kończy się. Zauważyłam że niektóre książki pani Siesickiej tak właśnie mają. Brak zakończenia. Pozostają domysły i jakaś pustka i niedosyt. Szkoda. Gdyby było zakończenie to dałabym 10 gwiazdek tak to muszę je odjąć.

Grażyna | 2010-02-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

wilka | 2016-01-15

Kolejna książka Krystyny Siesickiej, którą przeczytałam z zapartym tchem. Niestety zakończenie...mnie rozczarowało. Zawsze, jeszcze w trakcie czytania wyobrażam sobie jak historia bohaterów się zakończy, ale w tej książce czuję jakiś niedosyt, jakby... coś było zupełnie niejasne. Mimo, iż książka jest dobra jakoś mnie nie zachwyciła.

DeVi | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Miśka i Alek Lenkiewiczowe (jak te mega smaczne lody w Toruniu <3 ) to młodzi ludzie, którzy stoją na rozdrożu swojego życia. Miśka ma w tym roku maturę, a dla niewiedzących, kiedyś matura to był wielki orzech do zgryzienia (nie to co teraz). Natomiast Alek to student psychologii na Warszawskim Uniwersytecie. Nie mały sukces! Są też ich rodzice, którzy z całych sił starają się stworzyć porządną, polską rodzinę. Taką z podwalinami nie tyle co samej dyscypliny, ale szczerości i partnerstwa. Brzmi nawet trochę idyllicznie, ale do pewnego czasu, całkiem dość krótkiego, gdy dowiadujemy się, że ich życie nie jest takie kolorowe jakby się wydawało.

Bohaterowie są bogatą paletą. Każdy z członków rodziny jest inny, tak samo jak ich przyjaciele i bliscy. Ich problemy życiowe są takie jakie jest życie, czyli trudne, ale prawdziwe. To dodaje smaczka całej powieści. Miśka to zakochana (nie na zabój) dziewczyna, która dojrzewa wraz ze swoim uczuciem do chłopca z problemami zdrowotnymi. Jakiego...

zobacz kolejne z 2070