Okładka książki Beethoven i dżinsy

wydawnictwo
Akapit-Press
typ
papier
6,16 (849 ocen i 37 opinii)

Opis książki

Cieszy mnie, że ta książka jest nadal chętnie czytana, bo widocznie znalazły się w niej sprawy, którym czas nie ujął ważności. Sprawy przerzucone nad tym czasem jak mosty, po których można przejść w dwóch kierunkach.

źródło opisu: Wydawca

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
klaudiabla2 | 2011-03-13
Przeczytana: 24 lutego 2011

To chyba najpiękniejsza i najbardziej popularna książka tej autorki. Opowiada o Miśce i jej niewidomym chłopaku. Ukazuje wiele problemów, ale nie dotyczą one tylko nastolatków, ale i dorosłych. Dlatego poleciłabym ją osobom w każdym wieku. Mamy tu między innymi wplątanie się w dziwne towarzystwo, trudne wybory jak ślub, czy na przykład stopniowe oddalanie się od siebie małżonków. Wszystko to jest bardzo mądre i wiarygodnie opisane. Najbardziej podobały mi się fragmenty, gdy Asi-mamie Miśki przypominała się młodość, wojna. Było to bardzo smutne, ale jakie piękne. Książki tej autorki są proste, ale w magiczny sposób chwytają za serce. Język był łatwy i ciekawy, dlatego książkę po prostu połknęłam.

Liwia | 2010-08-19

To była moja pierwsza pozycja tej autorki. Książka jakoś mi się nie podobała. Do końca nie wiem o czym ona była, jakoś dziwnie pisana była. Koniec również mi się nie spodobał. Brakowało mi w tej książce postaci Piotra, był on tylko wspominany, a nigdy nie było z nim rozmowy. Ogólnie mówiąc, książka przeciętna.

Karola18 | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Beethoven i dżinsy to książka łatwa do czytania i przyjemna. Ale ma jeden minus nie kończy się. Zauważyłam że niektóre książki pani Siesickiej tak właśnie mają. Brak zakończenia. Pozostają domysły i jakaś pustka i niedosyt. Szkoda. Gdyby było zakończenie to dałabym 10 gwiazdek tak to muszę je odjąć.

PaTi | 2014-01-31

Ksiazke polecila mi moja mama bo pamietala ja ze swych mlodszych lat jako ksiazke zabawna i mila do poduchy. Slowa mamy jak zwykle trafne.

Ysabell | 2010-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2010

Siesicka w dobrej formie. Problemy zarówno wchodzącego w dorosłość rodzeństwa, jak i ich rodziców, ciągle jeszcze wspominających okupację, na którą przypadła ich młodość.

Opowieść o sile miłości zarówno tej damsko-męskiej, jak i tej rodzicielskiej (a zwłaszcza w tym przypadku macierzyńskiej), o tym jak upodabniamy się do swoich rodziców, kiedy byli w naszym wieku i o tym jak ciężko jest zaakceptować matce to, że jej dzieci chcą się uczyć na własnych błędach.

Lubię styl Siesickiej, lubię jej książki i choć Beethoven i dżinsy" nie należą może do tych najulubieńszych, to i tak mogę je szczerze polecić nie tylko młodzieży.

Yumeka | 2015-01-02
Przeczytana: 2009 rok

*Po latach obniżam o gwiazdkę, bo za nic nie pamiętam, o czym to było. Obniżyłabym o dwie gwiazdki, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że to była "ta książka o niewidomym chłopaku nagrywającym listy do dziewczyny na winyle, który próbował opowiedzieć swoją książkę".

Lolanta | 2014-06-07

Ervisha | 2010-10-17

Książka poruszająca wiele spraw rodzinnych. Zawiera nie tylko uczucia teraźniejsze (Miśki i Alka),
ale także ich matki Asi, która wspomina swoje dzieciństwo, kiedy zginął jej brat, czego nie mogła sobie wybaczyć. Świetny opis bohaterów i tego co "nosili na twarzy".
Najbardziej podobał mi się wątek z miejscem gdzie stał trzepak, a dawniej pochowany był tam "Podchorąży Kastor". Pokazało to jaki szacunek ma młodzież do starszego pokolenia, które potrafiło poświęcić swoje życie dla ojczyzny.

Uważam, że książka jest bardzo udana i jak zawsze jest w niej tak lubiany styl Krystyny Siesickiej.

nemi | 2011-01-26
Przeczytana: styczeń 2011

szkoda tylko, że nie wiadomo jak zakończyły się losy Pauli i Piotra ;(
ale poza tym książka super! :)

Grażyna | 2010-02-27

Kalendarium literackie
  • Olga Tokarczuk
    53. rocznica
    urodzin
    Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest pra... pokaż więcej
  • Antoni Czechow
    146. rocznica
    urodzin
    (...) schudłam, zbrzydłam, zestarzałam się i nic, nic, żadnego zadowolenia,a czas płynie i wciąż się wydaje, że odchodzę od prawdziwego, pięknego życia, odchodzę coraz dalej, coraz dalej, w jakąś otchłań. Rozpacz mnie ogarnia, nie rozumiem, jakim cudem jeszcze żyję i do tej pory nie popełniłam samo... pokaż więcej
  • Matthew Woodring Stover
    53. rocznica
    urodzin
    Miej nadzieję na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze
  • Jan Jakub Kolski
    59. rocznica
    urodzin
    Mam nadzieję, że jesteś ciągle w dobrym zdrowiu i podłym nastroju - nie odwrotnie.
  • Philippe Besson
    48. rocznica
    urodzin
    Zresztą od niczego nie da się uciec. Nawet bardziej niż od przeszłości nie da się uciec od tego, kim w głębi jesteśmy. Człowiek jest zakotwiczony w swojej prawdzie raz na zawsze i nie ma najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie, że wyrwie się z tych okowów. Walka, szarpanina na nic by się nie zdały. L... pokaż więcej
  • Kai Hermann
    77. rocznica
  • Guido Knopp
    67. rocznica
  • Romain Rolland
    149. rocznica
    urodzin
    Musisz przyznać, Panie Boże, że ci pokoju nijak nie zakłócam, i proszę tylko, byś mi taką samą miarką odpłacił.
  • Monte Cook
    47. rocznica
  • Stanisław Dygat
    37. rocznica
    śmierci
    Kiedy przeżywa się jakąś miłość, eliminuje ona miłości przeszłe i przyszłe.
  • Władysław Bełza
    102. rocznica