Beethoven i dżinsy

Wydawnictwo: Akapit Press

Inne wydania

Cieszy mnie, że ta książka jest nadal chętnie czytana, bo widocznie znalazły się w niej sprawy, którym czas nie ujął ważności. Sprawy przerzucone nad tym czasem jak mosty, po których można przejść w dwóch kierunkach.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Bardzo mi się podobała książka Siesickiej zaskoczyła mnie, opowiada historię Miśki i jej niewidomego chłopaka Piotrka.
Powieść wzruszająca, smutna smutne to jest że Piotrek nie mógł zobaczyć swojej dziewczyny, nie wiadomo czy potem wyzdrowiał odzyskał wzrok.
Popłakałam się czytając książkę wycisnęłam łzy.
Jedna z najpiękniejszych powieści, które przeczytałam pełna emocji, wzruszeń dostarczyła lubię takie książki czytać prawdziwe, życiowe z przesłaniem. Z przyjemnoscią sięgnę po kolejne i przeczytam po prostu cudna, ciepła historia poruszająca.

Roman Dłużniewski | 2016-12-31

Czytałem jako nastolatek. Niewidomy chłopak i dziewczyna. Czy będzie happy end ? Tylko dla młodzieży.

Ania | 2015-05-02

Książkę tę polecam najmocniej tym , którzy szukają pogodzenia miedzy muzyka poważną a tą graną w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Przytyk trzeba także zaznaczyć,że że jest pisana w bardzo lekki i przyjemny sposób jak rzeszą każda książka pani Sisickiej. Dla młodej czytelniczki to wprost wymarzona lektora gdy chce się owa czytelniczka oderwać od spraw codzienności.

| 2016-01-29

"Beethoven i dżinsy" to pierwsza książka Krystyny Siesickiej jaką kiedykolwiek przeczytałam. Pamiętam, że była świetna, jak każda książka tej autorki. Fabuła mnie po prostu urzekła, bo nigdy się z taką nie spotkałam. Od tamtej pory bardzo chętnie sięgam po każdą książkę tej autorki, jeżeli tylko jest taka okazja.

Szeherezada | 2017-01-10
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Spodziewałam się czegoś leciutkiego, dość banalnego romansiku z odrobiną śmiechu i morału. Myliłam się jednak. Nie ma w tej książce jednego głównego bohatera, jest nim raczej cała rodzina. Asia i Stefan – rodzice; Miśka i Alek – ich dzieci. Ci pierwsi to para z dość dużym stażem małżeńskim, ciągle w sobie zakochani ludzie uwielbiający muzykę klasyczną. A drudzy to młodzież stojąca przed jednymi z najważniejszych życiowych wyborów; Alek właśnie zaczyna studia, a Miśka rozpoczyna ostatnią klasę liceum.

W wielu miejscach czytałam, że jest to powieść o Miśce i jej niewidomym chłopaku. Tak, ten wątek przewija się przez całą historię, ale tak naprawdę ten związek jest trochę jak dodatek, który pozwolił pokazać coraz trudniejsze relacje między matką a córką – Asią i Misią. Do tego dochodzą również fragmenty dotyczące Alka, który na pierwszym roku studiów poznaje swoją pierwszą miłość, oraz związku Stefana i Asi, przechodzącego w tym samym czasie mały kryzys.

Książka „Beethoven i dżinsy”...

Marthuu | 2016-01-02

Moja pierwsza książka Pani Siesickiej. Pierwsza inna, nie opowiadająca o czarownicach, krasnoludkach i księżniczkach. Bardzo młodzieńcza i świeża, co nie znaczy, że przeznaczona tylko dla osób poniżej osiemnastego roku życia ;) Pisarka po raz kolejny pokazała swój kunszt pisarski w sposób nadzwyczaj prawdziwy, prosty, bez wymyślnych zdań, bohaterów. Wszystko jest na swoim miejscu. Pani Siesicka pokazała jak nie zniszczyć powieści dla młodzieży, a wręcz jak przekonać nastolatków do czytania.

klaudiabla2 | 2011-03-13
Przeczytana: 24 lutego 2011

To chyba najpiękniejsza i najbardziej popularna książka tej autorki. Opowiada o Miśce i jej niewidomym chłopaku. Ukazuje wiele problemów, ale nie dotyczą one tylko nastolatków, ale i dorosłych. Dlatego poleciłabym ją osobom w każdym wieku. Mamy tu między innymi wplątanie się w dziwne towarzystwo, trudne wybory jak ślub, czy na przykład stopniowe oddalanie się od siebie małżonków. Wszystko to jest bardzo mądre i wiarygodnie opisane. Najbardziej podobały mi się fragmenty, gdy Asi-mamie Miśki przypominała się młodość, wojna. Było to bardzo smutne, ale jakie piękne. Książki tej autorki są proste, ale w magiczny sposób chwytają za serce. Język był łatwy i ciekawy, dlatego książkę po prostu połknęłam.

Liwia | 2010-08-19

To była moja pierwsza pozycja tej autorki. Książka jakoś mi się nie podobała. Do końca nie wiem o czym ona była, jakoś dziwnie pisana była. Koniec również mi się nie spodobał. Brakowało mi w tej książce postaci Piotra, był on tylko wspominany, a nigdy nie było z nim rozmowy. Ogólnie mówiąc, książka przeciętna.

Aramina | 2016-05-25
Przeczytana: 25 maja 2016

Przyjemna lektura, książkę czyta się lekko, jest wciągająca, jednak... braki w fabule. Brakuje mi rozwinięcia kilku istotnych wątków, mamy portret psychologiczny matki, ale ojciec jest pominięty (choć jego zamknięta osoba idealnie by się do tego nadawała), możemy uznać też za przedstawione do końca sprawy Alka, ale co z Misią? Czy operacja się udała?
Powieść o zwyczajnym, codziennym życiu, napisana na tyle dobrze, że jednak jako czytelnik chciałabym po jej przeczytaniu mieć odpowiedzi na wszystkie pytania związane z tą historią... A tych odpowiedzi nie ma.

Karola18 | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Beethoven i dżinsy to książka łatwa do czytania i przyjemna. Ale ma jeden minus nie kończy się. Zauważyłam że niektóre książki pani Siesickiej tak właśnie mają. Brak zakończenia. Pozostają domysły i jakaś pustka i niedosyt. Szkoda. Gdyby było zakończenie to dałabym 10 gwiazdek tak to muszę je odjąć.