Beethoven i dżinsy

wydawnictwo
Akapit Press
typ
papier
6,16 (862 ocen i 38 opinii)

Opis książki

Cieszy mnie, że ta książka jest nadal chętnie czytana, bo widocznie znalazły się w niej sprawy, którym czas nie ujął ważności. Sprawy przerzucone nad tym czasem jak mosty, po których można przejść w dwóch kierunkach.

źródło opisu: Wydawca

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ania | 2015-05-02

Książkę tę polecam najmocniej tym , którzy szukają pogodzenia miedzy muzyka poważną a tą graną w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Przytyk trzeba także zaznaczyć,że że jest pisana w bardzo lekki i przyjemny sposób jak rzeszą każda książka pani Sisickiej. Dla młodej czytelniczki to wprost wymarzona lektora gdy chce się owa czytelniczka oderwać od spraw codzienności.

klaudiabla2 | 2011-03-13
Przeczytana: 24 lutego 2011

To chyba najpiękniejsza i najbardziej popularna książka tej autorki. Opowiada o Miśce i jej niewidomym chłopaku. Ukazuje wiele problemów, ale nie dotyczą one tylko nastolatków, ale i dorosłych. Dlatego poleciłabym ją osobom w każdym wieku. Mamy tu między innymi wplątanie się w dziwne towarzystwo, trudne wybory jak ślub, czy na przykład stopniowe oddalanie się od siebie małżonków. Wszystko to jest bardzo mądre i wiarygodnie opisane. Najbardziej podobały mi się fragmenty, gdy Asi-mamie Miśki przypominała się młodość, wojna. Było to bardzo smutne, ale jakie piękne. Książki tej autorki są proste, ale w magiczny sposób chwytają za serce. Język był łatwy i ciekawy, dlatego książkę po prostu połknęłam.

Liwia | 2010-08-19

To była moja pierwsza pozycja tej autorki. Książka jakoś mi się nie podobała. Do końca nie wiem o czym ona była, jakoś dziwnie pisana była. Koniec również mi się nie spodobał. Brakowało mi w tej książce postaci Piotra, był on tylko wspominany, a nigdy nie było z nim rozmowy. Ogólnie mówiąc, książka przeciętna.

Karola18 | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Beethoven i dżinsy to książka łatwa do czytania i przyjemna. Ale ma jeden minus nie kończy się. Zauważyłam że niektóre książki pani Siesickiej tak właśnie mają. Brak zakończenia. Pozostają domysły i jakaś pustka i niedosyt. Szkoda. Gdyby było zakończenie to dałabym 10 gwiazdek tak to muszę je odjąć.

PaTi | 2014-01-31

Ksiazke polecila mi moja mama bo pamietala ja ze swych mlodszych lat jako ksiazke zabawna i mila do poduchy. Slowa mamy jak zwykle trafne.

Ysabell | 2010-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2010

Siesicka w dobrej formie. Problemy zarówno wchodzącego w dorosłość rodzeństwa, jak i ich rodziców, ciągle jeszcze wspominających okupację, na którą przypadła ich młodość.

Opowieść o sile miłości zarówno tej damsko-męskiej, jak i tej rodzicielskiej (a zwłaszcza w tym przypadku macierzyńskiej), o tym jak upodabniamy się do swoich rodziców, kiedy byli w naszym wieku i o tym jak ciężko jest zaakceptować matce to, że jej dzieci chcą się uczyć na własnych błędach.

Lubię styl Siesickiej, lubię jej książki i choć Beethoven i dżinsy" nie należą może do tych najulubieńszych, to i tak mogę je szczerze polecić nie tylko młodzieży.

Narcyza | 2015-04-23
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Warto przeczytać książkę po latach i spojrzeć tym razem okiem matki.
Książka o roli między dziećmi a matką. Troska macierzyńska i próba osiągnięcia niezależności przez dzieci. Rola matki w życiu córki.Szacunek ,który okazywany rodzicom coraz rzadziej spotykany w dzisiejszym życiu.
Wzruszająca,pouczająca i niezapomniana.

Yumeka | 2015-01-02
Przeczytana: 2009 rok

*Po latach obniżam o gwiazdkę, bo za nic nie pamiętam, o czym to było. Obniżyłabym o dwie gwiazdki, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że to była "ta książka o niewidomym chłopaku nagrywającym listy do dziewczyny na winyle, który próbował opowiedzieć swoją książkę".

Lolanta | 2014-06-07

Grażyna | 2010-02-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   widziałaś BANDYTÓW
  •   błądziłeś w CIEMNOŚCIACH
  •   jadłaś KIEŁBASĘ
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
  •   widziałaś ŚWIECĘ
SPRAWDŹ CO OZNACZA SEN

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica