Okładka książki Beethoven i dżinsy

wydawnictwo
Akapit-Press
typ
papier
6,15 (845 ocen i 35 opinii)

Opis książki

Cieszy mnie, że ta książka jest nadal chętnie czytana, bo widocznie znalazły się w niej sprawy, którym czas nie ujął ważności. Sprawy przerzucone nad tym czasem jak mosty, po których można przejść w dwóch kierunkach.

źródło opisu: Wydawca

Polecamy

Opinie czytelników
klaudiabla2 | 2011-03-13
Przeczytana: 24 lutego 2011

To chyba najpiękniejsza i najbardziej popularna książka tej autorki. Opowiada o Miśce i jej niewidomym chłopaku. Ukazuje wiele problemów, ale nie dotyczą one tylko nastolatków, ale i dorosłych. Dlatego poleciłabym ją osobom w każdym wieku. Mamy tu między innymi wplątanie się w dziwne towarzystwo, trudne wybory jak ślub, czy na przykład stopniowe oddalanie się od siebie małżonków. Wszystko to jest bardzo mądre i wiarygodnie opisane. Najbardziej podobały mi się fragmenty, gdy Asi-mamie Miśki przypominała się młodość, wojna. Było to bardzo smutne, ale jakie piękne. Książki tej autorki są proste, ale w magiczny sposób chwytają za serce. Język był łatwy i ciekawy, dlatego książkę po prostu połknęłam.

Liwia | 2010-08-19

To była moja pierwsza pozycja tej autorki. Książka jakoś mi się nie podobała. Do końca nie wiem o czym ona była, jakoś dziwnie pisana była. Koniec również mi się nie spodobał. Brakowało mi w tej książce postaci Piotra, był on tylko wspominany, a nigdy nie było z nim rozmowy. Ogólnie mówiąc, książka przeciętna.

Karola18 | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Beethoven i dżinsy to książka łatwa do czytania i przyjemna. Ale ma jeden minus nie kończy się. Zauważyłam że niektóre książki pani Siesickiej tak właśnie mają. Brak zakończenia. Pozostają domysły i jakaś pustka i niedosyt. Szkoda. Gdyby było zakończenie to dałabym 10 gwiazdek tak to muszę je odjąć.

PaTi | 2014-01-31

Ksiazke polecila mi moja mama bo pamietala ja ze swych mlodszych lat jako ksiazke zabawna i mila do poduchy. Slowa mamy jak zwykle trafne.

Ysabell | 2010-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2010

Siesicka w dobrej formie. Problemy zarówno wchodzącego w dorosłość rodzeństwa, jak i ich rodziców, ciągle jeszcze wspominających okupację, na którą przypadła ich młodość.

Opowieść o sile miłości zarówno tej damsko-męskiej, jak i tej rodzicielskiej (a zwłaszcza w tym przypadku macierzyńskiej), o tym jak upodabniamy się do swoich rodziców, kiedy byli w naszym wieku i o tym jak ciężko jest zaakceptować matce to, że jej dzieci chcą się uczyć na własnych błędach.

Lubię styl Siesickiej, lubię jej książki i choć Beethoven i dżinsy" nie należą może do tych najulubieńszych, to i tak mogę je szczerze polecić nie tylko młodzieży.

Lolanta | 2014-06-07

Ervisha | 2010-10-17

Książka poruszająca wiele spraw rodzinnych. Zawiera nie tylko uczucia teraźniejsze (Miśki i Alka),
ale także ich matki Asi, która wspomina swoje dzieciństwo, kiedy zginął jej brat, czego nie mogła sobie wybaczyć. Świetny opis bohaterów i tego co "nosili na twarzy".
Najbardziej podobał mi się wątek z miejscem gdzie stał trzepak, a dawniej pochowany był tam "Podchorąży Kastor". Pokazało to jaki szacunek ma młodzież do starszego pokolenia, które potrafiło poświęcić swoje życie dla ojczyzny.

Uważam, że książka jest bardzo udana i jak zawsze jest w niej tak lubiany styl Krystyny Siesickiej.

nemi | 2011-01-26
Przeczytana: styczeń 2011

szkoda tylko, że nie wiadomo jak zakończyły się losy Pauli i Piotra ;(
ale poza tym książka super! :)

wiosenna_zocha | 2013-05-03
Na półkach: Przeczytane, Mam

Jedyna ksiazka Siesickiej, jaka przeczytałam jeszcze jako nastolatka jest "Przez dziurke od klucza" Uwielbiam te ksiazke i czasem zdarza mi się do niej zagladac mimo, ze do młodzieży już dawno nie naleze.
Te przeczytałam w jeden dzień, a w zasadzie popołudnie. Nie umiem okreslic dokładnie czym mnie ujela. Wszystkim, sobą.
Przeczytam wszystkie inne :)

Natalia | 2013-06-02
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Książka nie była jakoś tragiczna, ale też nie była wspaniała. Była dziwnie pisana. Zabrakło mi też w niej postaci Piotra, który był tylko wspominany co jakiś czas. Zakończenie było tragiczne, jakby urwane w połowie i nie dokończone. Uważam, ze autorka mogła się bardziej postarać pisząc tę książkę.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto