1000 drinków i koktajli

Coctails - Die 1000 besten Rezepte mit und ahne Alkohol
978-3-939991-08-3
koktajle, drinki
Andrzej

W tej książce, pomyślanej jako poradnik domowego baru, znany mistrz barmański Franz Brandll dzieli się z Czytelnikami swą obszerną wiedzą w dziedzinie przyrządzania napojów mieszanych. Różnorodne przepisy, z których korzystać mogą zarówno początkujący adepci sztuki mieszania, jak i zawodowi barmani, ułożone są według rodzaju napoju, który stanowi bazę koktajlu. Wyraźnie zaznaczono również...

Wyraźnie zaznaczono również podział na koktajle z alkoholem i bez alkoholu, dzięki czemu łatwo je odnaleźć. Oprócz przepisów Czytelnik znajdzie w książce także porady dotyczące podstawowego wyposażenia baru, zestawiania pasujących do siebie napojów, przygotowywania koktajli, szkła, w którym należy je podawać, oraz odpowiednich dodatków. Nie zabrakło także słowniczka fachowych pojęć oraz wiadomości z dziedziny towaroznawstwa.
W tej publikacji każdy amator znajdzie na pewno coś dla siebie.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne