Adrian Mole. Męki dorastania

Cykl: Adrian Mole (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
The Growing Pains of Adrian Mole

Życie czternastoletniego Adriana nadal jest pasmem nieszczęść i nieporozumień: burzliwy związek z powabną Pandorą stanowi dlań źródło nieustającej udręki, a prasa brytyjska z uporem ignoruje jego ambicje intelektualne. Właściwie sytuacja wygląda gorzej niż w Sekretnym dzienniku matka Adriana ogłasza, że zaszła w ciążę, ojciec zaś przyznaje, że miał romans z podobną do patyczaka Doreen Slater, która także spodziewa się dziecka. Wstrząśnięty rozwiązłością i obłudą dorosłych Adrian daremnie szuka pociechy w religii i u przyjaciół, aż w końcu, zdesperowany, przyłącza się do ulicznego gangu. Niestety, i tu spotyka go zawód czegóż się zresztą spodziewać, skoro czytanie książek o radzieckich przywódcach sprawia mu większą przyjemność niż wykrzykiwanie obelg pod adresem przechodzących dziewcząt? Gwoździem do trumny są narodziny Rosie zajęta niemowlęciem matka Adriana nie poświęca mu już tyle czasu, co przedtem, toteż nasz bohater, całkowicie rozczarowany życiem, postanawia uciec z domu...

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2004

źródło okładki: http://wab.com.pl/?ECProduct=309

ChicaDeAyer | 2015-04-19
Przeczytana: 2008 rok

Kontynuacja trzyma poziom pierwszej części przygód brytyjskiego wyrostka i nie zawiedzie czytelniczych oczekiwań - i tu rozbawi do łez oraz przyprawi o ból brzucha miłośników angielskiego humoru. Czytałam ją dawno, ale jestem przekonana że równym stopniu zadowoli i zapewni rozrywkę czytelnikom młodszym, jak i starszym. Mam w planach kiedyś do niej wrócić, bo jestem przekonana że pewnych aluzji niegdyś nie udało mi się wyłapać, a i zmieni się nieco mój sposób odbierania tej historii. Ale ufam, że nadal spędzę chwilę wesołości z Adrianem i jego dylematami wieku dorastania.

PABLOPAN | 2012-10-15

Moja ulubiona część przygód Adriana. Polecam miłośnikom angielskiego humoru.

angela1235 | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Wieki temu przeczytałam "Sekretny dziennik" czyli pierwszą część serii o Adrianie. Pamiętam, że czytając pękałam ze śmiechu, choć pewnie śmiałam się z innych rzeczy niż teraz, bo i lat miałam mniej i spojrzenie na świat nieco inne.
Dziś gdy skończyłam czytać "Męki dorastania" stwierdziłam, że książka nic nie straciła na wartości, a wręcz przeciwnie, byłam w stanie docenić ją na wielu płaszczyznach.
Po pierwsze główny bohater: inteligentny, w niektórych względach nad wiek dojrzały, w innych zaś uroczo dziecinny. Swoimi trafnymi spostrzeżeniami na temat życia codziennego spokojnie mógłby konkurować z dojrzalszymi osobnikami.
Do tego same opisy życia Anglików z klasy robotniczej - tak właśnie ich postrzegam, jako nieudolnych pesymistów, negatywnie nastawionych do świata i ludzi i przedstawiających tylko i wyłącznie postawę roszczeniową, ale z drugiej strony mimo wszystko radzących sobie z przeciwnościami losu.
Książka po prostu boska: nieprzeciętne poczucie humoru, zabawne, ale za...

| 2014-02-10
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Książka jest śmieszna, ale ja jednak spodziewałam się czegoś lepszego.
Dlaczego?
Czytałam wiele opinii, że jest bardzo śmieszna.
Oczywiście, były momenty, które mnie naprawdę rozśmieszyły, ale niestety troszeczkę się zawiodłam. Ale i tak jest to dobra książka na pochmurne dni :)

Marzena P | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Gorsza od pierwszej części... Ale i tak można się pośmiać z Adriana :)

Tiger | 2011-10-10
Przeczytana: 14 października 2011

Cudowna książka! Poleca młodzieży jak i dorosłym! Jedna z lepszych książek jakie czytałam.

Natalia Bachryj | 2012-05-19
Przeczytana: luty 2012

Druga część z serii o Adrianie Mole'u. Męki dorastania rozśmieszyły mnie tak samo jak pierwsza część serii. Nie był to jednak wybitny humor, który można spotkać w innych pozycjach książkowych. W tym przypadku spotykamy się z chłopcem w wieku dojrzewania, który chce podbić cały świat. Nie wie jednak jak się za to zabrać co sprawia iż nic mu się praktycznie nie udaje.

Piotr Wróblewski | 2011-03-24

"Męki dorastania" czyli jeszcze w tłumaczeniu z 1991 było to "Bolesne Dojrzewanie" :) Adrian ma lat 16cie nadal wzdycha do Pandory i już nie tylko jej...przeplatane życie perypetiami seksualnymi jego Rodziców...jak Dzień Świra ;) dla głównego bohatera może jego życie to tragedia,ale dla czytelnika...istna komedia :)! polecam

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: sierpień 2010

A, jak do tej pory najzabawniejszy i najlepszy tom, godny kontynuator dziennika zapoznanego intelektualisty w wieku lat 13 i 3/4 xD. Wyjątkowo przyjemna lektura, plus brytyjski humor w całej swojej okazałości. Coś cudnego!

Lena | 2016-01-15

Pamiętam,że się śmiałam przy tej książce poleciła mi ją koleżanka dobre kilka lat temu chętnie bym odświeżyła co nas wtedy tak bawiło w niej :). Polecam! poprawia humor.