Polscy zamachowcy. Droga do wolności

978-83-7396-764-9
zamachowcy, polscy
historia
Camillos

W okresie zaborów narodził się w Polsce szczególny typ bojownika o niepodległość, który szedł do walki w pojedynkę albo z garstką współtowarzyszy, uzbrojony w sztylet, rewolwer lub bombę. Człowiek taki próbował rozpalić żagiew buntu, gdy większość społeczeństwa pogrążona była w stagnacji. Dbał o to, aby ci, których zadaniem było zwalczać bunt, nie mieli błogiej świadomości, że jedynie oni są uzbrojeni, że mogą czynić, co zechcą, i nic im za to nie grozi.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.lingualab.pl/blog/2010/11/11/zamachowcy-w-walce-o-jezyk-polski/

Alouette | 2014-09-27
Przeczytana: 2014 rok

Ciekawe spojrzenie na historię Polski. Książka napisana łatwym językiem. Wciąga jak dobra powieść.

książek: 2055
Antagonista Esklaważu | 2017-05-16