Musisz to wypić do dna

Seria: Seria z Koniczynką
Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
opowiadania polskie
Dorota_1988

Zamieszczone opowieści filmowe są literacką adaptacją dwu odcinków serialu telewizyjnego "Droga", prezentowanego na ekranach telewizyjnych po raz pierwszy w 1974 r. Reżyserem serialu jest Sylwester Chęciński, a w roli Marianka wystąpił Wiesław Gołas.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://literacki24.pl/

Jarosław Wiśniewski | 2018-01-30

Książka zawiera dwa bardzo dobre opowiadania Andrzeja Mularczyka. Pierwsze nosi tytuł "Musisz to wypić do dna", drugie jest zatytułowane "Stan wyjątkowy". W obu głównym bohaterem jest Marianek Szyguła. I oba opowiadania rozgrywają się w kręgu kierowców samochodów ciężarowych.
Pierwsze opowiadanie koncentruje się wokół jednego z kolegów Marianka, który przechodzi trudne chwile w życiu. Zostaje on wciągnięty w niebezpieczne porachunki i intrygi, które mogły go kosztować własne życie. Gdy wszystko sprzysięga się przeciwko niemu, Marianek staje po jego stronie, po stronie opuszczonego przez wszystkich i znajdującego się w wielkiej opresji człowieka. Doprowadza do szczęśliwego rozwiązania jego zagmatwanych spraw. Akcja drugiego opowiadania rozgrywa się w czasie ogłoszonego stanu wyjątkowego, w czasie wielkiej powodzi. Marianek z synem i kolegami kierowcami uczestniczą w akcji ratunkowej. Te niezwykłe zdarzenia sprawią nieoczekiwanie, że ojciec zbliży się do swego syna, a Marianek znów...

Knitek | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015