Alice na wakacjach

Tłumaczenie: Katarzyna Janusik
Cykl: Alice (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
Alice in Rapture, Sort of

Poznajcie Alice: ma dwanaście lat, ukochanego tatę i brata, dwie najbliższe przyjaciółki i całkiem nowego chłopaka. I niekończącą się listę pytań. Ile razy trzeba myć zęby przed całowaniem? Co wypada kupić chłopakowi na urodziny? Jak dobrze wypaść na plaży? I dlaczego wszystko jest tak skomplikowane, gdy nie ma się mamy? Alice stara się jak najmądrzej przeżyć Lato Pierwszego Chłopaka, a jej...

Alice stara się jak najmądrzej przeżyć Lato Pierwszego Chłopaka, a jej trzeźwe podejście do życia i poczucie humoru sprawiają, że na pewno stanie się przyjaciółką wielu swoich rówieśniczek.
Książka jest pierwszą z serii o przygodach Alice.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,11,Alice-na-wakacjach

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,11,Alice-na-wakacjach

Rivendell | 2015-03-07
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

Powracają wspomnienia dzieciństwa ;)
Pożyczając tą książkę nie sądziłam, że będę się przy niej tak dobrze bawić. Czytając ją byłam odrobinę młodsza od głównej bohaterki, więc miałyśmy mniej więcej taki sam światopogląd, te same problemy wieku dorastania. Seria ta była momentami tak zabawna, że do dziś wspominamy niektóre cytaty z siostrą. Alice jest inteligentną dziewczyną, różni się od swoich rówieśniczek, ale tak jak i one popełnia błędy. Jest bohaterką różnych absurdalnych sytuacji. Książka z przesłaniem, pomaga zrozumieć pewne sprawy. Napisana świetnym stylem, łatwo się ją czyta. Z chęcią powróciłabym do niej jeszcze i może niedługo to zrobię.

Nebbia | 2015-07-07

Kochana książka z podstawówki. Pamiętam że czytałam całą serię z zapartym tchem.

Kamaa | 2011-11-27

Co tu dużo mówić.. jest bardzo fajna i momentami śmieszna. Polecam ! ; )

Hania Jarczewska | 2013-07-26
Przeczytana: czerwiec 2013

Lekka, prosta książeczka na wakacje. Nic specjalnego, ale może wciągnąć.

adorable | 2010-09-16

Czytałam ją bardzo dawno temu, ale pamiętam, że podobała mi się.

Justyna | 2012-02-15
Przeczytana: 2011 rok

Lekka, przyjemna, zabawna, ale czegoś tam nas uczy.

_Em | 2011-03-05
Przeczytana: 2004 rok

Czytałam ją dawno temu i ciepło ją wspominam ^^

BezZnieczulenia | 2011-08-01
Przeczytana: 15 maja 2011

Bardzo śmieszna i jest w niej duzo o całowaniu

Itak | 2016-10-21
Przeczytana: 22 kwietnia 2008