Hitler i Churchill: sekrety przywództwa

Tłumaczenie: Andrew Roberts
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia i Tradycja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Hitler and Churchill: secrets of leadership
przywództwo, lider, autorytet,
historia
hunter

Na czym polega tajemnica przewodzenia milionom ludzi? Czy można się tego nauczyć? Jakie techniki pomagają liderowi przekazać przesłanie, niezależnie od treści? Na przykładach Hitlera i Churchilla wybitny historyk angielski opisuje zjawisko przywództwa i ludzką skłonność poddania się władzy.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=31505

Wojciech Gołębiewski | 2016-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Na podstawie anglojęzycznej Wikipedii: Andrew Roberts (ur. 1963) jest brytyjskim historykiem i dziennikarzem. Światopoglądowo, sam się definiuje jako "extremely right – wing". Prowadzi zajęcia w King's College London oraz zdobywa popularność w TV show związanym tematycznie z II w.św. i Hitlerem.
Wbrew określeniu go na okładce "wybitnym historykiem brytyjskim", nie znalazłem o nim informacji w polskojęzycznej Wikipedii, a w angielskim odpowiedniku dowiedziałem się, że uzyskał najniższy tytuł BA w Gonville and Caius College w Cambridge. Imał się różnych prac, a odnalazł się, jak ryba w wodzie, w świecie publicystyki i TV. Omawianą książkę wydał w 2003 roku, a solidność i powagę jego najlepiej poznajemy z oceny następnej w 2006:
"Although Roberts's 2006 work "A History of the English - Speaking Peoples since 1900" won critical acclaim from some sections of the ...

Imachuemanch | 2013-08-11
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Widać, że książka napisana przez takiego-sobie historyka. Już prędzej dziennikarza. Gubiąca fakty, manipulująca pewnymi wydarzeniami i popełniająca największy grzech: tendencyjna. Książka w swojej istocie publicystyczna, nie mająca nic wspólnego z zagadnieniami psychologii tłumów, sztuki przywództwa, czy wielkiej polityki. Ciekawie napisana, lecz pokutująca obecne, zwłaszcza na Zachodzie, mity, z "oszukaniem Niemców" przez Hitlera na czele, którzy "niedemokratycznie" powierzyli mu władzę. Może zabrzmieć to trochę kontrowersyjnie, ale trzeba oddzielać warstwę faktów i rzeczywistych procesów od tworzonych "po fakcie" mitów zwycięzców i walce "dobra ze złem", a autor nie daje sobie z tym rady.

Maro1906 | 2012-11-19

Dlaczego Adolf Hitler z nic nieznaczącego podrostka stał się czołową postacią III Rzeszy? Jak w tym czasie kreował się jego przeciwnik Winston Churchill jak obaj panowie byli postrzegani przez swoich współpracowników? Autor zawarł odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące niewątpliwie ciekawszych postaci znanych z kart historii. Należy dodać że książka zawiera niecodzienne zdjęcia jak np Adolfa Hitlera w okularach lub też podczas spotkania z św. Mikołajem :D Czy też Churchilla w dresach :)

Miku | 2015-02-13
Na półkach: Studia, Przeczytane