Historia monetarna Polski

83-88904-29-9
Polska, waluta, monety, finanse
biznes, finanse
Casthaluth

Jest to historia polskiego pieniądza napisana przez ekonomistów. Opisuje dzieje monetarne Polski, które Autorzy przedstawiają jako fascynujący proces gospodarczy na tle wydarzeń politycznych i przemian społecznych w kolejnych stuleciach. Prezentują wielowiekową ewolucję polskiego denara, grosza, dukata, talara i złotego. Odpowiadają na trudne pytania jak zmieniała się gospodarka pieniężna, ceny, stopy procentowe i kursy walutowe. Mówią też o przyszłości, kiedy narodowy pieniądz zostanie zastąpiony przez wspólną walutę europejską.
Zanim na co dzień będziemy posługiwać się euro, warto przeczytać i zachować tę książkę. Do jej przeczytania zachęca przystępny język, bogata treść i przejrzysty sposób prezentowania nie zawsze łatwej problematyki. Dla finansistów i bankowców powinna to być lektura obowiązkowa. Wszystkim Czytelnikom książka ta sprawi przyjemność, przyniesie pożytek, stanie się też cenioną pozycją w domowej bibliotece.

dr Andrzej Olechowski

źródło opisu: okładka