Znaki Pieniężne i ich fałszerstwa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Bankowca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twigger
banknoty, fałszerstwo
biznes, finanse
Casthaluth

Aleksander Pruszak jest doświadczonym wykładowcą bankowym i autorem wielu książek i artykułów. Niniejsza książka napisana jest przystępnie i ciekawie. Pomaga ona odróżniać pieniądze fałszywe od autentycznych, co bez posiadania odpowiedniej wiedzy jest trudne. Poza tym odpowiada na wiele innych pytań z zakresu znaku pieniężnego. Autor omawia w niej cechy wspólne znaków pieniężnych, grafikę banknotu i zabezpieczenia papieru banknotowego. Odrębny rozdział poświęcony został charakterystyce środków płatniczych walut wymienialnych w podziale na waluty pozostające prawnym środkiem płatniczym po 1 stycznia 2002 roku i waluty państw, które wejdą w skład Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej. Szczególną uwagę poświęcono znakom pieniężnym euro Europejskiej Unii Gospodarczo Walutowej i dolarom Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

dr Andrzej Olechowski

źródło opisu: Twigger S.A., 2001