Nazwanie Bestii

2009-01-01
9788374802079
Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Okładka książki Lucifer #50 Mike Carey, Chris Weston
Lucifer #50 Mike Carey, Chris W...
Okładka książki Hellblazer. Mike Carey 3 Giuseppe Camuncoli, Mike Carey, Marcelo Frusin, Leonardo Manco
Hellblazer. Mi... Giuseppe Camuncoli,...
Okładka książki Hellblazer. Mike Carey 2 Chris Brunner, Mike Carey, Steve Dillon, Marcelo Frusin, Leonardo Manco
Hellblazer. Mi... Chris Brunner, Mike...

Mogę teraz na spokojnie podsumować cały cykl ,przez większość czasu w moim odczuciu utrzymywał się bardzo fajny i dobry poziom ,niestety moja ocena musi zejść lekko w dół ze względu na zakończenie ,spodziewałem się może podobnych rezultatów zakończenia co było do przewidzenia lecz kroki czynione w tym kierunku nie przemówiły do mnie w tak dużym stopniu jak bym tego oczekiwał. Dobry cykl leczy tylko dobry.

Spodziewałam się czegoś więcej po zakończeniu serii niż uroczego happy endu. Wygnanie Asmodeusza OK, ale to, że Rafi stracił pamięć było słabe. Przez całą serię czytamy jakim był egoistycznym narcyzem przed powiązaniem z demonem. To na pewno zmienia go pod kątem postrzegania świata, a potem o tym zapomina i wciąż jest tym samym egoistycznym narcyzem.. brakuje jeszcze spin-offu jak ponownie olewa Pen, pononownie znajduje młodszą laske i ponownie przywołuje jakiegoś demona.. już lepszym zakończeniem było by uśmiercenie tej postaci.

Gdyby nie była to ostatnia część, to ocena byłaby wyższa, ponieważ sam pomysł na ten tom był świetny i wciąga od początku do końca. Zdecydowanie jest to pod tym względem jedna z tych lepszych części serii. Całość niestety psuje zakończenie, które jak na tak drobiazgowe podchodzenie autora do opisywania poczynań głównego bohatera przez 5 tomów, jest po prostu kpiną z czytelnika. "Epilog" opisuje dosłownie po jednym zdaniu los bohaterów i nie odpowiada na te najważniejsze pytania, jakie przewijały się wielokrotnie przez te 5 książek.
Cieszę się, że to koniec, chociaż potencjał nie został z pewnością wykorzystany, to sama formuła prowadzenia z pewnością się wyczerpała.
Takie 5.5 ode mnie

Piąta część przygód o Felixie Castorze jest zdecydowanie lepsza niż poprzednia. Wygląda na to, że jest to ostatni tom całej Sagi i spięcie historii, dokończenie wątków ciągnących się przez kilka tomów. I dobrze, bo formuła opowieści o zblazowanym egzorcyście zaczęła mnie już męczyć.
Sama fabuła „Nazwania Bestii” jest wartka, nie pozwala na odpoczynek i chwilę spokoju, przez co czyta się ją szybko. A perspektywa ostatecznego zakończenia konfrontacji z demonem Asmodeuszem jeszcze bardziej sprzyja zaangażowaniu w tytuł. Niby nadal cały czas mamy to samo, ale jako czytadło książka spełnia swoją rolę.

Uff. Moim zdaniem z Constantinem to ma niewiele wspólnego. Ot takie czytadło, na długą podróż pociągiem albo autobusem. Warto przeczytać 1 tom żeby wejść w świat. A potem, od razu, czytaj ostatni, czwarty. W tymże wszystko co było w poprzednich tomach jest ładnie wspomniane, podsumowane i wyjaśnione. Jak ktoś chce szczegółów wraca do 2 i 3go.
Co do pisania - autor ma bzika na wynajdywaniu zaskakujących porównań i skojarzeń.

Co do pisania - autor ma bzika...

Książka zdecydowanie słabsza nie trzyma fabuły i jest w sprzeczności do poprzednich tomów

Zakończenie serii. Wciagajace

Zakończenie serii. Wciagajace

Lepsza niż "Krew nie woda", ale mnie nie urzekła.
Wydaje mi się, że może to być wynik subiektywnego zmęczenia materiału. Wszystko jest na swoim miejscu, ale w odbiorze przynosiła odwrotny skutek: sarkastyczne one-linery zamiast bawić męczyły, postaci zamiast kontynuować rozwój stawały się jeszcze bardziej stereotypowe (może poza Juliet, ale potencjał też nie został do końca wykorzystany).
Jednym zdaniem: zdaje się, że zbyt długo obcowałem z przygodami Felixa Castora.

Mimo wszystko, na pewno zadowoli fanów serii.

Lepsza niż "Krew nie woda", ale mnie nie urzekła.

Ostatnie dwie czesci serii o Feliksie Castorze. Bardzo mi sie podobaly. Chetnie poczytalabym wiecej ksiazek z tej serii. Niestety to juz koniec 🙁
#felixcastor #mikecarey #fantasy #demony #czytanie #52bookchallengepl

#felixcastor #mikecarey #fantasy #demony #czytanie #52bookchallengepl

Fenomenalne zakończenie serii. Rozwiązanie wszystkich wątków, które zawiązały się wcześniej. A dodatkowo akcja i fabuła także na wysokim poziomie.