Asasyni: Dzieje tajemnej sekty muzułmańskiej

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The Assassins. The Story of Mediaeval Islam's Secret Sect
83-05-13314-1
historia

Pasjonująca lektura dla miłośników historii i każdego, kogo interesuje rozwiązywanie zagadek historycznych. Autor, oddzielając fakty od zaciemniających prawdę mitów, z erudycją i w sposób wyjątkowo interesujący odsłania niezwykłe dzieje sekty asasynów. Kreśli je na tle ewolucji w łonie islamu i przybycia na Bliski Wschód europejskich krzyżowców, by lepiej zrozumieć zdarzenia, które doprowadziły do powstania ruchu i jego późniejszych sukcesów.

źródło opisu: Od Wydawcy

Emil Woźniak | 2015-01-05

Piękne dzieło ukazujące rozwój i upadek zupełnie zmitologizowanej grupy, która miała istotny wpływ na rozwój perskiej ludności epoki średniowiecza.

Harald_Hardrade | 2016-06-28
Przeczytana: 2014 rok