Politycznie poprawne bajki na dobranoc

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Politically Correct Bedtime Stories
83-7150-156-0
satyra
klisza

Bajki, które wszyscy znamy z dzieciństwa napisane raz jeszcze, zgodnie z duchem czasu tak, aby nie wykazywały żadnych „odchyleń seksistowskich, rasistowskich, kulturowych, nacjonalistycznych, regionalnych, intelektualnych, socjoekonomicznych, etnocentrycznych, fallocentrycznych, heteropatriarchalistycznych lub innych, jeszcze nie nazwanych”. I tak na przykład, Czerwony Kapturek niesie babci zdrową żywność bez tłuszczu i konserwantów, w uznaniu jej roli mądrego karmiciela-matriarchy, a wilk „nieskrępowany sztywnymi, tradycyjnymi poglądami na to, co męskie, a co kobiece” wkłada nocną koszulę babci i włazi jej do łóżka. Ogromna dawka inteligentnego poczucia humoru autora sprawia, że bajki czyta się z ogromną przyjemnością.

źródło opisu: http://kobiety-kobietom.com/

źródło okładki: www.sklep.zysk.com.pl/

Kevorkian | 2013-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Śmieszna aczkolwiek miejscami męcząca lektura. Trzeba mieć do niej odpowiedni nastrój, którego ja chyba na razie nie mam, aczkolwiek zapewne do niej wrócę.

Smykałka | 2018-11-20
The_strange_one | 2018-06-23