Kaznodzieja: Nowojorscy gliniarze

Preacher: Gone to Texas
Ennis, kanodzieja, komiks
komiksy
shady88

Dalszy ciąg podróży pastora, jego byłej narzeczonej i irlandzkiego wampira w poszukiwaniu tajemnicy Genesis. Lądują w Nowym Jorku, gdzie mają nadzieję natrafić na ślad Boga Wszechstwórcy, który opuścił Niebo i ukrył się gdzieś na Ziemi. Tylko On może odpowiedzieć na dręczące ich pytania. Ale Nowy Jork to niebezpieczne miasto - a jednym z jego niebezpieczeństw są seryjni zabójcy...

źródło opisu: http://swiatkomiksu.pl

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl

Wkp | 2014-03-31
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiksy
Przeczytana: 30 marca 2014

KAZNODZIEJA 2

Jesse, Tulip i Cassidy kontynuują poszukiwania Boga, który opuścił Niebo. Spotykają się z niejakim Si, mogącym posiadać jakieś informacje, oszołomie zajmującym się zjawiskami paranormalnymi i kwestiami religijnymi. Przy okazji dowiadują się o seryjnym mordercy okaleczającym ludzi w chory sposób...

Druga część fabuły, która w oryginale złożyła się z poprzednim polskim numerem, na tom pierwszy, skupia się tym razem na pechowym policjancie i seryjnym mordercy. Główny wątek o poszukiwaniu Boga schodzi nieco na dalszy plan, tym samym sprawiając, że album traci część siły, jaką miał jego poprzednik. Szczególnie, że tożsamości mordercy domyśliłem się po kilku stronach i bez większych emocji przyjmowałem kolejne „rewelacje”.

Na plus jest za to konstrukcja postaci Jessego, który ewidentnie staje się jedną z ciekawszych i zdecydowanie bardziej przygnębiających postaci historii graficznych. Szczególnie przekonuje jego kodeks moralny, tak doskonale znany z historii...

Krzysztof | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Nowojorscy gliniarze do udana bezpośrednia historii Kaznodziei. Akcja tym razem przenosi się do tytułowego Nowego Jorku, gdzie nasi bohaterowie wpadają w nie liche tarapaty. Historia zawarta w tym albumie nie zawiera wiele treści religijno-mistycznych. To swego rodzaju okrutny kryminał bez morału. Już początki serii pokazują, że świat Kaznodziei jest ,,szary z czarnymi plamami”. Mimo wszystko drugi album odstaje nieco poziomem od rewelacyjnego pierwszego, ale to i tak jeden z najlepszych komiksów jakie miałem w rękach.

Łukasz Śmigiel | 2011-05-30

Czaderska seria komiksowa. To lepsze niż książka, lepsze niż film... Bardzo mądra, antyreligijna opowieść, mieszająca konwencje pop-kulturowe. Pozycja ABSOLUTNIE obowiązkowa. Porywający super czad-komando!

Paweł Panfil | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Krótka, przyjemna fabułka wykorzystująca schematy, w związku z czym pewne rzeczy da się przewidzieć, ale nie psuje to zabawy.

trycha | 2014-02-17

Co można napisać o tej serii? Poza tym, że jest kultowa, obrazoburcza, zabawna i szalenie wciągająca? Jeszcze całe morze superlatyw. I żadna nie będzie przesadzona.

Norbert | 2013-01-10
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Kaznodzieja jest moim jednym z ulubieńszych komiksów a co najważniejsze trzyma poziom od pierwszego tomu do ostatniego

Przemek Skoczyński | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 02 października 2014

Świat wygląda inaczej po przeczytaniu tej serii.

Mariusz | 2016-12-05
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane